מכתב התראה נגד הרב אליהו והרב אריאל

עורכי דין מאיימים על רבה של צפת בשל דבריו התקיפים, "מי שיפיץ עלינו שקרים - סופו להתנצל ולשלם", נכתב בהודעת ארגון "השגחה פרטית".

ערוץ 7 , ג' בחשון תשע"ח

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: אלירן אהרון

ארגון "השגחה פרטית" שלח היום (שני) מכתבי התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים נגד הרב שמואל אליהו וארגון ׳חותם׳ בראשות הרב יעקב אריאל.

המכתב נשלח באמצעות עורכי הדין רעות קלינברגר ואלעד קפלן מהמחלקה המשפטית של עמותת ׳עתים׳.

במכתב נדרשים הרבנים להסיר את כל הפרסומים נגד ארגון "השגחה פרטית" ולהתנצל באופן פומבי על הפרסומים, שלדברי הארגון, שקריים.

למכתב ההתראה לחצו כאן

מארגון השגחה פרטית נמסר, "אין לנו עניין בהתנצחויות עם דמויות רבניות, ואין לנו כוונה להגיב על כל בדיה שמוטחת נגדנו, אבל אנחנו גם לא נשב בשקט מהצד ונראה איך גורמים מטעם הרבנות הראשית מדרדרים את הציבור והכשרות בישראל לתהומות השקר.

מי שהפיץ נגדנו שקרים - סופו להתנצל, להודות בהטעיה החמורה שיצאה תחת ידיו, ולשלם. אנחנו מבינים שיש מחיר להובלת המאבק לניקוי הכשרות בישראל מתופעות לוואי כמו פוליטיזציה, שחיתות וחוסר-יעילות, אבל לארגון כשרות אסור להבליג בזמן שמטילים דופי בהשגחה שלו בצורה כל-כך בוטה ורחוקה מהאמת.

גם אם הגורמים המכפישים לא שיקרו בכוונה תחילה אלא התבססו על מידע שגוי, הרי שלמרות התראות חוזרות ונשנות מצידנו - הם לא טרחו לברר איתנו מראש או בדיעבד מהם פרטי המקרה המדובר ומהו אופן פעולת הארגון. את הטענות השקריות כנגדנו - הפרכנו בקלות, וכל מי שביקשו לברר - קיבלו מענה מלא, ברור ומהיר. ככה זה כשהמשגיחים והמשגיחות מטעם הארגון שלנו עושים את עבודתם במקצועיות, בשקיפות, ומתוך תחושת שליחות ושירותיות. ככה זה כשאין מה להסתיר", נכתב.


ברבנות הראשית מגבים את הרב אליהו


הרב אליהו: להיזהר מ"השגחה פרטית"


ארגון חותם משיב ל"השגחה פרטית"