סיוטים- חלקם מתחילים כבר מארוחת הערב
סיוטים- חלקם מתחילים כבר מארוחת הערבצילום: iStock

האמרה הידועה קבעה כבר מזמן- "אתה מה שאתה אוכל", מחקר חדש מגלה שהקביעה הזו נכונה לא רק בזמן ערות אלא אף בזמן השינה.

קבוצת חוקרים ממונטריאול ערכו מחקר בו ניסו לגלות האם אכן יש קשר בין התזונה שלנו בלילה והחלומות שמגיעים לאחריה. במחקר, החוקרים ערכו סקר מקיף ובדקו אילו מאכלים אנשים דיווחו שאכילתם גרמה להם לחלומות מוזרים ולסיוטים. ריכזנו עבורכם את רשימת המאכלים שהם קבעו כמועדים ביותר לפגוע לכם בסיכוי לשינה רגועה:

1. מאכלי גבינה- כ40% מהנשאלים דיווחו שאכילת מאכלי גבינה כגון פיצה או סתם שתיית חלב גרמה להם לחלומות רעים ומוזרים. הסיבה לכך היא כנראה הרגישות האלרגנית למוצרי חלב שיש לחלק גדול מהאוכלוסייה שלא מועילה לחלומות שלהם.

זה אולי מגרה- אבל עדיף לשמור לבוקר
זה אולי מגרה- אבל עדיף לשמור לבוקרצילום: iStock


2. מאכלים חריפים- המאכל השני ברשימה שצוין על ידי כ20% מהמשתתפים היה מאכלים חריפים. ייתכן והטעם החריף גורם לעוררות מסוימת במוח המובילה לחלומות הרעים והמוזרים. החוקרים מעלים אפשרות אחרת שאולי מדובר בכלל באמונה טפילה נגד מאכלים חריפים שמי שמאמין לה חושש מחלומות רעים שבסוף באמת מגיעים אליו.

מעורר את המוח או סתם סטיגמה שלילית?
מעורר את המוח או סתם סטיגמה שלילית?צילום: iStock


3. מאכלים מתוקים- כמו שכבר כתבנו אכילת מאכלים מתוקים לפני השינה גורמת לעייפות לגוף ומקשה עליו להירדם. ייתכן שזו הסיבה שהם גם יכולים לגרום לכם לישון לא טוב ולחלום חלומות מטרידים. המאכלים המתוקים כוללים כמובן שוקולד (שהקפאין שבו ממילא לא מומלץ בלילה) ממתקים וכל מה שקשור לסוכר.

למרבה ההפתעה דווקא מונעים חלומות מתוקים
למרבה ההפתעה דווקא מונעים חלומות מתוקיםצילום: iStock


4. מאכלים שומנים- זה אולי נשמע ממש כיף להזמין המבורגר לפני השינה אבל ייתכן שעדיף להימנע מזה. 15% מהנשאלים דיווחו כי אכילת מזון מהיר כמו המבורגר או צ'יפס מטוגן גרמה להם לחלומות מוזרים. ככל הנראה עדיף לא לאכול את המאכלים האלו גם ביום אבל כדאי להימנע מהם בעיקר בלילה.

המבורגר וצ'יפס, לא בריא- לא בלילה ולא ביום
המבורגר וצ'יפס, לא בריא- לא בלילה ולא ביוםצילום: iStock

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!