ספורט ותזונה. אילוסטרציה
ספורט ותזונה. אילוסטרציה צילום: iStock

הספורט טוב לבריאות, את זה כולנו יודעים ורבים מאיתנו גם מיישמים את זה ומשתדלים לעסוק כמה שיותר בספורט בזמננו הפנוי.

אבל יש כאלו שעוסקים בספורט באופן קבוע, הם עובדים שעות ארוכות בכל יום, מנסים לשפר עוד ועוד את ההישגים שלהם ובמקביל מנסים לשמור גם על תזונה נכונה. לפעמים אוכל של ספורטאי צריך לכלול תוספי תזונה.

עומס יתר על הגוף

ספורטאים שעוסקים בספורט באופן קבוע, מקדישים יום יום זמן רב לשם כך ואף מעלים את העצימות כל הזמן, מעמיסים לא מעט על השרירים שלהם וגורמים לגוף להישחק אט אט. בשביל שהגוף יוכל להתמודד עם העומס המתמיד הוא צריך בין השאר אוכל בריא, הוא צריך תזונה נכונה שתספק לו את החומרים הדרושים על מנת לבנות מסת שריר, חומרים שהם בעיקר חלבון וברזל כמו גם ויטמינים אחרים.

אבל לא תמיד מה שיש באוכל, בריא ככל שיהיה, יספיק. לפעמים תוספי תזונה לספורטאים ישלימו את החסר, יסייעו בבניית מסת השריר ויחזקו את הגוף.

לא רק אורתופד ופיזיותרפיסט

פציעות ספורט הן משהו שכיח, הן קורות לרבים והן נגרמות מסיבות שונות כשהעיקרית בהן היא אימונים לא נכונים ברמה הטכנית או ברמת תדירות האימונים והעצימות שלהם. הפציעות הללו מתחילות עם כאבי גב, כאבי שרירים בגידים ובקרסול, כאבים בשורש כף היד או במרפק או כאבי שרירים מאוחרים, מה שממשיך עם הגבלה בתנועה שיכולה להיות חמורה.

הרקע של כל הפציעות הללו היא דלקת, וכמובן שכדאי לפנות לאיש מקצוע כמו פיזיותרפיסט או אורתופד במקרים כאלו. אך מעבר להם, חשוב לקחת תוספי תזונה לספורטאים, לסייע לגוף להתמודד עם העומס עוד לפני בוא הפציעה וכן, אפשרי גם אחרי.

שיפור ביצועים ושיפור בהרגשה

תוספי תזונה, במידה כמובן שהם מפוקחים ומאושרים, יכולים לעשות פלאים לספורטאים. היום יש הרבה יותר הבנה מבעבר שמי שמעמיד את הגוף שלו מול אתגרים לא שגרתיים, אתגרים שלא כל אחד מעמיד את הגוף שלו בהם, צריך תמיכה ותמיכה כזו יכולה להיות עם תוספי תזונה.

התוספים הללו עשויים לתרום משמעותית לשיפור הביצועים במהלך האימונים והתחרויות כמו גם לשפר את ההרגשה פלאים, ויש היום לא מעט מחקרים שתומכים ביעילות של התוספים הללו. כמו בכל דבר, צריך לדעת מה קונים וממי קונים בכדי לא ליפול, אך מי שיקנה את התוספים הנכונים ויעשה בהם שימוש קבוע יראה את התוצאות מהר מאוד, הן בהרגשה והן בהישגים.