הרב מרדכי אליהו זצ"ל
הרב מרדכי אליהו זצ"ל פלאש 90

היום מציינים עשור לפטירת הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל. לפני כשנתיים פורסם פה סרטון – ובו דברים ברורים ונחרצים מפיו ומפי תלמידיו על איסור הכניסה להר הבית.

בעקבות הסרטון היו שטענו שממכתבים שכתב הרב בשנים תש"מ-תשמ"ב, בהיותו דיין בבית הדין הגדול, תמך הרב בהקמת בית כנסת על הר הבית.

והנה, נמצאה הקלטה מביקורם של הרבנים הראשיים לישראל אצל הרבי מליובאוויטש בשנת תשמ"ו, והרב אליהו אומר שם בצורה ברורה שכוונתו לבית כנסת מחוץ להר הבית, בשביל למנוע כניסה לתוך הר הבית!

הרב אליהו כפי שנשמע בהקלטה: "אנחנו אמרנו שהר הבית קדוש ומקודש לעם ישראל, ואסור לשום אדם, אפילו גוי, להיכנס שמה. מתוך קדושתו, מתוך חומרתו, אנחנו לא נכנסים".

על השמועה בדבר דבריו של הרב אליהו לבניית בית כנסת על הר הבית הוא אמר לרבי מילובאוויטש: "הרבנות הראשית לא אמרה. רק אני אמרתי, לא הרבנות הראשית. אני אמרתי. אני אמרתי לבנות בית כנסת מחוץ לגבולות של בית המקדש היום, מקום המקדש, כדי למנוע מיהודים לעבור לתוך הר הבית".

"יעמדו מצד שני, הצד המזרחי, מקום גבוה, ומשם יכולים להשקיף על הר הבית. למנוע מהם כניסה להר הבית. לא ממש להיכנס לתוך הר הבית, זה מצד מזרח. כבודו צריך פעם לבוא לראות את המקום שם, מצד מזרח, מקום גבוה, שמשם אפשר לראות את כל הר הבית. צד מזרח הוא לא בנוי, יש שם שדה. אפשר לעלות למקום גבוה, לראות הכל, ולמנוע כניסה להר הבית", כך הרב אליהו.

הוא הוסיף, "בפועל עושים מה שרוצים. הפקר. נכנסים יהודים, נכנסים גויים, ועוברים הכל. אנחנו שמנו שם מודעה שאסור להיכנס, אך לא שומעים בקולנו, נכנסים".

להאזנה להקלטה המלאה לחצו כאן

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7