הרב אבישי מזרחי:
"בבית המדרש הציוני דתי יש קולות רבניים נוספים"

הרב מזרחי, המוביל את השתלמות הלהט"ב ממנה, כפי שנחשף בערוץ 7, הסיר החמ"ד את חסותו, מגיב למכתב החיזוק שכתבו ארגונים לראש החמ"ד.

הרב אבישי מזרחי , ו' באב תש"פ

"בבית המדרש הציוני דתי יש קולות רבניים נוספים"-ערוץ 7
מצעד הלהט"ב
צילום: ISTOCK

תודה לתנועת בוחרים במשפחה, לתנועת ליב"ה ולאיגוד רבני הקהילות על השמעת הקול בעקבות ההשתלמות שלנו על ההתמודדות החינוכית עם נערים/ות הנמשכים לבני מינם.

הקול שלכם חשוב, מקדם ומשמעותי, הוא מביא את ערכי הנצח שלנו והוא משרטט התמודדות חשובה עם הסוגיא הרגישה הזו, בדרכה של תורה, ולכן הוא יקבל במה חשובה בהשתלמות.

המאבק על דמותה של המשפחה המסורתית חשוב מאין כמותו בדור מבולבל ונבוך. ערכי זוגיות כמו מחויבות ונאמנות, מיניות מבוקרת ומרוסנת הבאה מאהבה וכן פיריון והעמדת צאצאים כל אלה הם ערכי נצח ובשורה של העולם היהודי. הקול הזה ישמע היטב בהשתלמות.

אמנם בבית המדרש הציוני דתי יש עוד קולות רבניים נוספים. מדובר ברבנים יראי שמיים, אוהבי ה' ואוהבי בריותיו.

בדיוק כמוכם הם רוצים לקיים את דבר ה' ואת מצוותיו. הם חשופים כמוכם לאותם פסוקים ואותן גמרות. הם גם פגשו לעומק את תלמידיהם ותלמידותיהם הנמשכים לבני מינם, האזינו למצוקתם ומבוכתם וליבם נשרף מכאב ואהבה. הם נאמנים לאל הרחום והחנון שתורתו לא תהיה מוחלפת.

הם רבנים, הם יראי שמיים, הם מנהיגים קהילות גדולות ויש להם רבבות תלמידים השייכים לחמ"ד. גם לקול שלהם יש מקום בהשתלמות של החמ"ד. אני יודע, אתם רוצים שרק האמת שלכם תישמע. אפילו פניתי לכמה רבנים מכם, ביקשתי שישמיעו את הקול החשוב שלכם בתוך ההשתלמות. ומה הייתה התשובה? "אם יהיו קולות אחרים שישמעו אני לא אגיע, יש רק אמת אחת, מי שרוצה שיבוא אליי לשמוע אותה".

אבל החמ"ד צבעוני יותר, ומגוון יותר, ויש בו קולות רבניים שונים. לכולם יש מקום. מותר לחלוק ומותר להתווכח. אך לא הגון ולא מוסרי להשמיע קול אחד בלבד שלא משקף את מלוא המנעד הרוחני של החמ"ד.

זו השתלמות למחנכים. תנו להם קצת אמון והערכה. הם אנשים גדולים. מגובשים. עם תפיסות עולם עצמאיות. הם ידעו להנות מהידע הרחב שיקבלו, מהעושר, מהכלים הרבים. הם ירגישו בנוח, אף אחד לא יטיף להם ולא יעביר אותם על דתם ואמונתם. אנחנו נכבד את המשתלמים ואת העולמות הרוחניים שמהם הם מגיעים.

אנחנו ממשיכים, לא נרפה - אנחנו אנשי חינוך ואמונה - אנחנו מבקשים לעשות טוב, לסייע ולהושיט יד. ואנחנו מלאי תפילה לאדון כל שיצליח דרכנו.