עצומת נוער בעד השתלמות הלהט"ב

מאות בני נוער נקראו לחתום על העצומה "נוער דתי תומך בחינוך מכבד", הקוראת לחמ"ד להחזיר את תמיכתו להשתלמות הלהט"ב.

תגיות: להט"ב חמ"ד
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ו' באלול תש"פ | עודכן: 18:37

עצומת נוער בעד השתלמות הלהט"ב-ערוץ 7
מפגש מורכב עם הלהט"ב
צילום: גילי יערי, פלאש 90

לאחר עצומת הנוער הדתי שתומך בהחלטת החמ"ד להסיר את החסות מהשתלמות הלהט"ב, מתפרסמת היום (רביעי) עצומת נגד.

כפי שפורסם לראשונה בערוץ 7, מנהל החמ"ד הסיר לפני כחודש את חסותו מהשתלמות של מכון באר אמונה בנושא "נערים/ות הנמשכים לבני מינם".

העצומה "נוער דתי תומך בחינוך מכבד" קוראת למינהל החמ"ד לתמוך ולהשתתף בכנס הלהט"ב שיזם המכון.

מעין, תלמיד העולה לכיתה י"א בתיכון הרטמן בירושלים, יזם את העצומה. "החלטתי ליזום את העצומה כי ממש הפריע לי שחבר'ה דתיים דיברו נגד הכנס", הוא אמר בשיחה עם ערוץ 7. "אני לא שייך בעצמי לקהילה הלהט"בית, אבל זה לא משנה בעיני".

לדבריו, "חשוב לי שהמורים שלי יקבלו את הידע שהם צריכים כדי ללוות כל אחד מהתלמידים לפי דרכו. הפצתי את העצומה בין החבר'ה שלי בצופים ובבני עקיבא, בבית הספר שלי ובבתי ספר נוספים, ובמשפחה. ולשמחתי חבר'ה מכל הארץ מצטרפים".

"אני לא רוצה שייווצר מצב שהנוער הדתי נותן יד לאפליה כלפי חבר'ה הומואים ולסביות, כי כולנו גדלים וחיים יחד בקהילות ובמוסדות החינוך וזה נורא ומסוכן לגרום לאנשים להרגיש 'לא נורמליים'. המעט שאפשר זה להשמיע את הקול הזה מצידנו, בני ובנות הנוער", כך מעין.

"אנו, תלמידים ותלמידות בחינוך הדתי, מבקשים להשמיע קול זעקה בדבר החשיבות של קיום הכשרה לצוותי החינוך שלנו בנושא נוער להט"ב, זהות אישית ודתית, וכלים לחינוך ומפגש עם מגוון תלמידות ותלמידים במסגרות החינוך, במשפחה ובקהילה", כתבו יוזמי העצומה.

הם הוסיפו, "אנו קוראים למינהל החינוך הממלכתי דתי לתמוך ולהשתתף בכנס החשוב הזה, ומקווים שתהיה לכל המורות והמורים שלנו האפשרות להצטייד בידע מקצועי כדי ללוות אותנו במסע ההתבגרות וההתגבשות שלנו".

לדבריהם, "אנו מחזקים את ידי חברותינו וחברינו בכל מסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות, חָבִיב אָדָם שֶׁנִּבְרָא בְּצֶלֶם, יש מקום לכולנו, ואין מקום לאפליה או השתקה של סוגיות הזהות המינית של צעירות וצעירים בציבור הדתי".

"כבר ראינו כיצד בורות ואלימות גובלות בפיקוח נפש ממש. אין צורך להכביר מילים. מוטלת חובה על צוותי החינוך שלנו בכל בתי הספר הדתיים, ועלינו כתלמידות ותלמידים, להתחיל את שנת הלימודים מתוך כבוד לכל נער ונערה. יש לכולנו הרבה מה ללמוד, ולא נוכל להתעלם", כך יוזמי העצומה.