בעל המסעדה ברעננה צהר

בעל מסעדה ברעננה נקנס אתמול (שני) ב-2,000 ש"ח משום שהחזיק בתעודת כשרות של 'צהר' שאינה מעודכנת ונושאת את המילה "תעודה".

כזכור, לפני כשבועיים פרסמה הרבנות הראשית את מדיניות האכיפה של מחלקת הונאת הכשרות ובה נוסח מוסכם וחוקי שבעל מסעדה בפיקוח ארגון רבני צהר יכול לפרסם.

על פי מדיניות אכיפה זו, בעל המסעדה רשאי להצהיר על המאכלים אותם הוא מגיש אך אינו רשאי להשתמש, כאמור, במילה "תעודה".

"מאז הפרסום, אנו עושים ימים כלילות לתקן ולהפיץ את ההודעות החדשות שעונות על דרישת הרבנות ומאושרות על ידה", נמסר מ'צהר'. "השינוי החדש העיקרי שנדרש, לאור הבהרות הרבנות, הוא איסור בשימוש במילה 'תעודה'".

"לצערנו, ביממה האחרונה ביקרו בעסק פקחי הרבנות והטילו קנס של 2,000 ש"ח על רקע השימוש במילה תעודה, ובשעה שאנו פועלים להחליף את כלל התעודות ברחבי הארץ לנוסח החדש והמוסכם", הוסיפו. "אנו מצרים על הבחירה להטיל קנס לעניין שייפתר תוך ימים. דווקא בימים אלו של טרגדיה כלכלית לבעלי המסעדות בשילוב הימים הנוראים נוצרת תחושה של חוסר אונים וייאוש. זעקת בעל העסק נוגעת ללב".

בעל המסעדה, אורי שלום מזרחי, סיפר בכאב על הצער הגדול שהוא חווה מהתנהלות הרבנות. "תעודה שלא כתובה בה המילה כשר, כל חומרי הגלם נבדקו על ידי רבני צהר , אני החתום עליה, בשום מקום לא כתוב כשר", אמר.

"אני קיבלתי קנס שהמסעדה שלי לא כשרה, כביכול.. אני, שמקפיד על כל כללי ההלכה, אני שמסתובב עם כיפה תחת הכובע, שומר מצוות. לסיכום מי אתם רבנות ישראל? יהודים בדיוק כמוני. כיהודי רוצה להגיש אוכל שאני מקפיד על כללי הכשרות. מה הבעיה עם זה? לא כתבתי כשר כי הבנתי שעשיתם סמל מסחר על המילה כשר אז כתוב תעודה, מה הבעיה עם זה?"

לדבריו, "יש לי משגיחה בשם שרה, מגיעה שלוש פעמים ובודקת שאנחנו מקפידים כמו שצריך מה הבעיה? אסור לי בתור יהודי? חייב שיהיה כתוב כשר? חייב? לקחתם עתה גם בעלות על המילה תעודה? אתם לא יוצאים טוב מהסיפור הזה וזה ממש חבל, כי בסיפור שלי, אנחנו באותו הצד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו