חתן וכלה
חתן וכלה צילום: ISTOCK

בחסות הקורונה ממשלת ישראל אוסרת לחלוטין על בני זוג להינשא: במכתב ששיגר מנהל אגף שירותי דת במשרד הדתות, הרב חזקיהו סאמין, ללשכות הנישואין בישראל, הוא מבהיר כי קיום חתונות מתאפשר רק כששני בני הזוג מתגוררים בטווח של אלף מטרים זה מזה.

במכתבו הסביר כי ההחרגות שניתנו לעריכת בריתות והלוויות - לא ניתנו לחתונות. "על פי התקנות הנ"ל "חל איסור על יציאה ממקום המגורים או ממקום שהייה קבוע אחר למרחב הציבורי למעט 21 פעולות או מטרות שעבורן מותרת היציאה למרחב הציבורי. בין המטרות המותרות לא הוזכרה האפשרות להשתתף או לערוך חתונה. על כן ככלל עריכת חתונה ו/או השתתפות בחתונה איננה מותרת לפי התקנות", כתב במכתב שפורסם לראשונה באתר 'בחדרי חרדים'.

לדבריו, רק אם שני בני הזוג מתגוררים באותו רדיוס של 1000 מטרים, החתונה לא נערכת ב"מקום מגורים" והיא מתקיימת תחת מגבלות של "התקהלות", רק אז ניתן לקיים את החתונה.

עוד באותו נושא:

אשר לרב העורך את החופה, נאמר כי "לגבי הרב עורך החופה, אם מדובר ברב שאינו בתפקיד רשמי - כנ"ל, מקום מגוריו צריך להיות ברדיוס של 1000 מ' ממקום החתונה.

"אולם, אם מדובר ברב שהוא בתפקיד רשמי רב עיר/שכונה/אזורי/ישוב ומגיע לערוך את החופה במסגרת תפקידו, אזי אין מגבלה של 1000 מ', וזאת לאור האמור בתקנות: "הגעה של עובד, מועמד לעבודה או מועמד להליכי מיון, למקום עבודה, שהוא רשאי לעבוד בו לפי כל דין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו