מתן פלגאלון מגן

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו", קורא לאזרחי ישראל להישמע להנחיות משרד הבריאות: לחבוש מסיכה, להקפיד על ריחוק חברתי ולהימנע מהתקהלויות.

פלג אמר כי המאבק בקורונה דומה למאבק בארגון טרור. "כדי לנצח את נגיף הקורונה חייבים להשוות אותו כל הזמן לארגון טרור", אמר.

"הרי זה באמת דומה", הסביר. "ארגון טרור פוגע בנשים, בזקנים, בילדים, עולים חדשים, צברים, דתיים וחילונים, כולם מטרה והעורף חזית. כנ"ל לגבי נגיף הקורונה. הוא לא מבדיל בין דם לדם, כולם מטרה והעורף חזית".

לדבריו, "גם הטיפול והמאבק הפנימי שלנו בטרור דומה מאוד למה שאנחנו צריכים לעשות נגד הקורונה. מול הטרור אנחנו חייבים לכידות חברתית וערנות אזרחית של כל אחד ואחת מאיתנו, חייבים לשים לב לכל חפץ חשוד, חייבים לשים לב לכל אדם חשוד שמתקרב אלינו".

"לגבי הקורונה זה אותו הדבר", אמר. "אם אנחנו לוקחים את המסיכה ושמים אותה, אנחנו בעצם הודפים את הנגיף שבא לקראתנו. אם אנחנו שוטפים ידיים, אנחנו מורידים מאיתנו את הנגיף הפוטנציאלי שמתקרב אלינו. אם אנחנו שומרים על ריחוק חברתי, אנחנו בעצם שומרים על מרחק סביר מהטרוריסט שמגיע אלינו. כנ"ל לגבי כל דבר אחר".

"אלה הכלים שלנו", ציין. "כשאנחנו נשתמש בכלים האלה של ריחוק חברתי, גם במחיר של לא לראות את ההורים שלנו ואת הסבים והסבתות שלנו לתקופה ארוכה, זה עדיין בשביל להקל עליהם לנצח את הקורונה. זאת הלכידות החברתית, אלה הכלים שלנו וביחד איתם ננצח".