"איפה חופש האומנות?" עדי ביטי מגיבה

עדי ביטי מגיבה לח"כ תהלה פרידמן ולביקורת נגדה על הקליפ הפרובוקטיבי והמחפיץ נשים שהיא הוציאה.

תגיות: עדי ביטי
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בחשון תשפ"א

עדי ביטי
עדי ביטי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הזמרת עדי ביטי מגיבה היום (שני) לאחר שקליפ פרובוקטיבי המלווה את השיר החדש שהוציאה "חמסה חמסה", עורר סערה.

"נגמרה הקורונה? חשבנו שיש הרבה דברים להתעסק בהם בתקופה הקשה שאנחנו נמצאים בה", נמסר מטעמה של ביטי.

תגובתה של ביטי כוונה במיוחד לח"כ תהלה פרידמן שתקפה אותה וצייצה: "גם נשים יכולות לחזק את תרבות האונס. עובדה. עדי ביטי".

"אנשים בלי עבודה, בלי יכולת קיום, מפעלי חיים של אנשים קורסים - והגברת תהילה עוסקת בזה?", תהתה ביטי.

"עצוב לנו שבשנת 2020 חברת כנסת בישראל חושבת שבנות ישראל צריכות להתלבש כמו באיראן או הטאליבן", הוסיפו מטעמה של ביטי. "איפה חופש הביטוי? חופש האומנות? וזכותו של כל אדם להתלבש ולהצטלם כרצונו".

"האמת היא שהעיניים רואות מה שהן רוצות לראות ולראות בכזה קליפ שיסודו הוא אומנות ומוסיקה כמקור לגיטימי ל'תרבות אונס', מדובר בדמיון מעוות ביותר וניתוח סיטואציה בצורה לקויה", אמרו. "בקליפ ניתן לראות גברים על עקבים, נשים, כהי עור, בהירי עור, אסייתיים ועוד כל מיני דמויות מגוונות שכל אלה הם פני כל החברה הישראלית. שום איבר מוצנע לא נראה בקליפ. האם גברת תהילה מציעה גם לסגור את חוף הים?"

"על דבר אחד כן ניתן להסכים עם דבריה של הגברת תהילה, שאכן גם לנשים יש יד ב'תרבות האונס' שכן ציוץ כמו שלה מקשר בין לבוש כזה או אחר כמקור לגיטימי לאונס", כך מטעמה של ביטי.

כפי שפורסם, הזמרת עדי ביטי הוציאה אתמול שיר חדש בשם "חמסה חמסה", המלווה בקליפ וידאו פרובוקטיבי שמעורר סערה.

הורים רבים, ולא רק, מחו נגד הקליפ הפרובוקטיבי והמחפיץ מאוד. "אני יושבת כבר חצי שעה ולא רוצה לעכל מה ראיתי, אין אין אשה אחת שהקליפ המזעזע הזה לא מזכיר לה דברים שהיא רוצה לשכוח", הגיבה אחת הצופות בקליפ.

היא הוסיפה, "תגידו, אין מינימום התחשבות בנשים שהולכות לישון אחרי שראו את זה, עם כאב ענק בלב ודברים שצפים? אין הורה אחד שראה את זה ולא אומר 'אני לא אתן, הילד או הילדה שלי לא יגדלו לעולם שזה נקרא בו קליפ נורמלי לשיר'".

"זה בידיים שלנו להפחית ואולי יום אחד גם לשנות את את התפיסה העקומה והמזעזעת הזו של העולם", כתבה. "אני לא רוצה לשפוט את עדי, אולי יש לה בעיות כלשהם, אבל אני בטוחה שעוד אנשים ראו את זה לפני שזה יצא. תכתוב או תכתבי עכשיו ליוטיוב על תוכן בוטה ונעשה את העולם הזה מקום טוב יותר".

ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "גם נשים יכולות לחזק את תרבות האונס. עובדה. עדי ביטי. אני יודעת שהמטרה הייתה שנצייץ ונדבר על זה, תאמינו לי שהייתי מעדיפה לא לתת לה את התענוג. אבל אני יודעת שהילדים שלי יראו את זה בכל מקרה. זו לא תרבות. לא אמנות. זאת סכנה ברורה ומיידית עבורינו ועבור הבנים והבנות שלנו. להיפגע ולפגוע מחליא".