הורה 1 והורה 2
שוברות שיוויון: ניסנקורן מצפצף על הכנסת

יו"ר תנועת שוברות שוויון מותחת ביקורת על שר המשפטים שהנחה לשנות את טפסי המשרד כך שיתאימו למשפחות להט"ביות.

ערוץ 7 , י"ד בחשון תשפ"א

שוברות שיוויון: ניסנקורן מצפצף על הכנסת-ערוץ 7
נעמה זרביב
צילום: ללא קרדיט

יו"ר תנועת שוברות שוויון, נעמה זרביב, מגיבה בערוץ 7 על הנחיית שר המשפטים אבי ניסנקורן לשנות טפסים מסוימים במשרד המשפטים עבור משפחות להט"ב, כך שייכתבו בהם "הורה 1 והורה 2" במקום "אבא ואמא''.

''מתי בפעם האחרונה שר בממשלה אמר לכנסת: תקפצי לי?", שאלה זרביב והזכירה כי ''מאז נכנס אבי ניסקורן לתפקידו כשר משפטים, הוא הצהיר בכל הזדמנות על חובתו לשמור על שלטון החוק והממלכתיות במדינת ישראל.

''בשבוע שעבר הכנסת, הרשות המחוקקת, דחתה ברוב קולות הצעה להמיר את 'אבא' ו'אמא' בטפסים הממשלתים להורה 1 והורה 2, אבל השר ה'ממלכתי' החליט היום שהוא מעל החוק והצבעה דמוקרטית במליאת הכנסת מחייבת את כולם - חוץ מאת אבי ניסנקורן''.

זרביב הוסיפה: ''בטפסים של משרד המשפטים תתחילו להתרגל: אין אבא ואמא. יש הורה 1 ויש הורה 2.
אה. ומה עם הדמוקרטיה? לפי ניסנקורן יש דמוקרטיה 1 ויש דמוקרטיה 2''.

כאמור, שר המשפטים אבי ניסנקורן הודיע היום (א') כי טפסים מסוימים במשרד המשפטים יותאמו למשפחות להט"ב ומשפחות ''יחידניות'', כהגדרתו.

בשבוע שעבר השיב שר המשפטים ניסנקורן במליאת הכנסת להצעת החוק של ח"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד) שביקשה לקבוע שבטפסי המדינה לא יצוין מינם של ההורים, והצהיר כי הוא ושרי מפלגתו יפעלו להתאים טפסים רשמיים במשרדיהם להורים "גאים".

בתום עבודת מטה שבוצעה במשרד המשפטים כבר במהלך השבוע שעבר, בהובלת מ״מ המנכל סיגל יעקבי, הכריז השר ניסנקורן על הטפסים הראשונים שיעודכנו במשרדו, עוד השבוע, כאשר במקום קטגוריות "אב ואם" ייכתב בסעיפי ההורים "הורה 1״ ו״הורה 2".

הטפסים הראשונים שיעודכנו הם בקשה לצו ירושה, בקשה לערוך ברית זוגיות ולהירשם במרשם הזוגיות, טופס בקשה למחיקה ממרשם הזוגיות, בקשה לבירור פרטים על רכוש נעדרים וכן טופס בקשה לרישום עמותה.

מלבד הניירות הרשמיים שיעודכנו השבוע, נמשכת בימים אלו עבודת המטה משרד המשפטים במהלכה נסקרים לבקשת ניסנקורן כל יתר הטפסים הרשמיים במשרד, אשר אינם מעוגנים בחקיקה, על מנת לקדם התאמות גם בהם.

שר המשפטים אבי ניסנקורן: "התאמת הניירות הרשמיים היא צעד נוסף למען השוויון לקהילת הלהט"ב ולכל אזרח בישראל. הורים גאים ומשפחות יחידניות הם משפחה לכל דבר ואין סיבה שיתקלו בתחושת מבוכה ובקשיים ביורוקרטיים מול גורמי ממשלה המחויבים להעניק שירות שוויוני לכל אדם באשר הוא.

''יש משמעות רבה ואמירה ערכית חשובה בעובדה שדווקא משרד המשפטים הוא הראשון מבין משרד הממשלה שמבצע את ההתאמות האלו. אני בטוח השינוי החשוב שאני מוביל במשרד המשפטים יהיה זרז להתאמות דומות במשרדי ממשלה נוספים, ואני קורא לכל שרי הממשלה לקדם מהלך דומה לטובת כלל אזרחי ישראל על כל גווניה", הוסיף ניסנקורן.