ברוך בן יגאל
ברוך בן יגאלצילום: שלומי יוסף

ברוך בן יגאל ששכל את בנו עמית ז"ל שוחח היום (שלישי) עם בן כספית וינון מגל ב-103fm על פרישת השופט מני מזוז מבית המשפט העליון.

בחודש אוגוסט האחרון אסר בג"ץ להרוס את ביתו של המחבל נזמי אבו־באכר, שהרג את סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל.

ברוך בן יגאל התייחס להתנגדותו של מזוז להריסת הבית: "אני מייחל ומתפלל ליום בו יגיד שופט במדינת ישראל עם יושרה, שאני מצפה שיש לו – טעיתי, טעיתי, טעיתי, בהחלטה הזאת כי היא לא נכונה ולא צודקת. אני לא מקלל אותו חס ושלום ולא מאחל לו שום דבר רע".

הוא ציין כי בדיונים באשר לשאלת הריסת הבית, "כולם דיברו על החשיבות והיעילות של הריסת הבתים, ושני השופטים פסקו שלא. לצערי הרב מני מזוז ייזכר כשופט במדינת ישראל שהלך נגד הצבא הישראלי ונגד חיילי וחיילות צבא הגנה לישראל במלחמתם הצודקת בטרור". בן כספית השיב: "אני לא מסכים איתך. אם היו שואלים אותי אני לא חושב ששופט עליון מודיע על פרישה זה הזמן לחפש את הטעויות שלו. בג"ץ אישר ב-99 אחוזים מהמקרים להרוס של בתי מחבלים. במקרה הזה היו נסיבות אחרות ויש מצב שהוא טעה. אבל זה כבר קרה".

האב אמר בתגובה: "אני מזכיר שכבוד הנשיאה כתבה ב-6 עמודים מנומקים ששני השופטים טעו, היא ולא אני. הוא טעה, לי אין עוד ילדים, את המחיר היקר ביותר שילמתי למדינה, אין לי יותר יקר מזה, אני משלם אותו יום-יום שעה-שעה וחיפשו שאני אקלל אותו. אני לא מקלל אותו, מאחל לו בריאות והצלחה. אני בסך הכול אומר לשופטים – בואו תראו איך נראה החדר של עמית, תבואו לרמת גן ותראו מה נשאר לי מכול הדבר הזה שנקרא עמית בן יגאל.

''הפסיקה שלכם גמרה אותי, של שני השופטים גמרה אותי. באותו יום בכיתי יותר מהיום שקברתי את עמית בגלל ההחלטה האומללה הזאת. באתי אליו אחרי ואמרתי לו 'סליחה ומחילה', כאב לי כאב אמיתי. למה שופטי בית המשפט העליון שאמורים להגן עליי האזרח הישראלי, לא מגנים עליי? לא רצחתי ולא קיללתי, בסך הכול שלחתי את הילד שלי".