אלעזר רוט, יו"ר צוות חוסן יישובי בטל מנשה, היישוב בו התגוררה אסתר הורגן הי"ד, מספר הבוקר (שני) לערוץ 7 על היעלמותה של אסתר אתמול ועל החיפושים שהסתיימו במציאת גופתה.

"אתמול בשעות אחר הצהריים בנימין, בעלה של אסתר, פרסם שהוא מחפש את אסתר ולא מצליח ליצור אתה קשר. מתנדבים מהישוב, ואחר כך במעגלים הולכים ומתרחבים מתנדבים מישובים סמוכים ומיישובים מרוחקים יותר, אנשי חילוץ והצלה, מג"ב, משטרת ישראל נרתמו לחיפושים לתוך הלילה עד שלצערנו מצאנו את אסתר", ציין רוט.

לדבריו, "אנחנו חיים באזור מאוד שליו ויפהפה, עם אוכלוסיה מדהימה. אנשים יוצאים בכל שעות היום והלילה לפעילות גופנית, לטיולים בחיק הטבע ופוגשים אנשים מכל היישובים בסביבה".

על דמותה של אסתר הורגן סיפר רוט, "אישה מלאת חיים, מלאת אור, אישה שתורמת המון גם לקהילה וגם לסביבה, משפחתית מאוד. החזיקה את המשפחה שלה, שישה ילדים, נכדים, עסוקה באומנות, ביצירה, בהשכנת שלום בין איש לאשתו, רק טוב".

רוט ציין כי הישוב מחבק את המשפחה, "משפחה חזקה, אנשים עם רקע ציוני שעלו לארץ בגיל צעיר, גם אסתר וגם בנימין, משפחה שעלתה בעקבותיהם לארץ. ישוב חזק שנותן את כל מה שיש לו, ועם ישראל חזק. כמו שאמר לי בנימין אתמול 'אנחנו נשארים פה'".

זירת הרצחאהוד אמיתון, TPS