מירי צחי הלכה לעולמה

הצלמת מירי צחי שהתמודדה עם מחלה קשה הלכה לעולמה בגיל 66. הלוויתה תיערך אחה"צ ביישוב תקוע. ''חיפשה את הטוב שבאדם, גם דרך העדשה''

ערוץ 7 , י"ד בטבת תשפ"א | עודכן: 14:02

מירי צחי הלכה לעולמה-ערוץ 7
מירי צחי
ערוץ 7

צלמת העיתונות מירי (מרים) צחי נפטרה הבוקר (שלישי) בגיל 66 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

בשבועות האחרונים אושפזה צחי בבית החולים בשל הידרדרות במצבה הרפואי.

הלוויתה תתקיים בשעה 16:00 בבית העלמין בתקוע.

משפחתה של מירי צחי מסרה: ''בכאב גדול, אנו מודיעים על פטירתה של אימנו, אחותנו, ביתנו, סבתנו, מרים (מירי) צחי. הלוויה תתקיים היום, יום ג', י''ד טבת, 29.12.20, בשעה 16:00, בבית העלמין בתקוע. יושבים שבעה ברחוב תכלת מרדכי 607, תקוע''.

ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי, ספד: "מירי ליוותה את ההתיישבות שנים ארוכות והיתה חלק מהנוף הקבוע של תיעוד העשייה. לעולם עשתה זאת ברגישות ובהתחשבות. דרך עדשת המצלמה סיפרה את סיפור ההתיישבות והמתיישבים, לאורך השנים שמרנו על קשר ובשעה זו אני שולח תנחומים לבני משפחתה".

יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט אמר ''מירי צחי, צלמת עיתונאות, אידיאליסטית, עם לב ענק, הלכה לעולמה. מירי ז״ל היתה נשמה מיוחדת. לצד מקצוענות ברמה הכי גבוהה, היא היתה אדם טוב לב, שסייע ללא הרף לאחרים. היא לא היתה אוביקטיבית. היא נלחמה למען שלמות ארץ ישראל. היא חיפשה את הטוב שבאדם, גם דרך העדשה. יהי זכרך ברוך''.

ח"כ אופיר סופר (ימינה) סיפר: ''זכיתי להכיר בעיקר דרך התמונות המשמעותיות שביטאו אידיאולוגיה גדולה של האמונה האמיתית בצדקת דרכנו. ברוך דיין האמת''.

ח''כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) ספד: ''את מירי צחי ז"ל הכרתי לראשונה לפני 28 שנה, כשלמדתי עם אדם בנה בישיבה התיכונית (ישל"צ). אז היא היתה שם בשבילנו עם צלחת מרק טובה... מאז היא היתה שם בכל מקום וליוותה אותנו כמו צל שהולך איתך תמיד בכל שנות וגלגולי המאבק על ישוב הארץ. מותה הוא אבדן גדול''.

מירי צחי הוציאה שני ספרים: קטיף: תשעה ימים באב - תמונות מאבק בהוצאת מקור ראשון, ואדמה בלב אדם הוצאת ספרים בית אל.

"להיות צלמת אישה", אמרה בעבר לעיתון בשבע, "זו פריווילגיה. בניגוד לצלמים אחרים, אני כמעט לא נתקלת בעוינות מצד הקולגות ומצד המצולמים".

מירי מצלמת מגיל 12, אז קיבלה את המצלמה הראשונה שלה. "התחננתי לאבא שיקנה לי מצלמה לבת-המצווה. משך השנים נטיתי יותר לציור, אבל הצילום תמיד היה איתי, וכשהבנתי שלא אוכל להגיע לרמת העבודה של האמנים הפלמים, התמכרתי טוטאלית לצילום. אני מקדישה את עצמי נטו לצילום, כי הצילום הוא חיים".