דובר הוועד לשחרור יונתן פולארד: "אבן גדולה ירדה מהגב"

עדי גינזבורג, דובר הוועד לשחרור פולארד: "רק לאחר 20 שנה החלו לצאת באומץ אנשי CIA ויועצי ממשל שטענו שנעשה לו עוול".

103FM , ט"ו בטבת תשפ"א

דובר הוועד לשחרור יונתן פולארד: "אבן גדולה ירדה מהגב"-ערוץ 7
יהונתן פולארד
צילום: Brendan McDermid, רויטרס

עדי גינזבורג, דובר הוועד לשחרור פולארד, סיפר הבוקר (רביעי) כיצד התוודע לסיפורו של יונתן פולארד, שכן נולד חצי שנה לאחר שנכנס לכלא.

"לפני 17 שנה הייתי תלמיד בישיבה תיכונית, לא ידעתי שיש דבר כזה שקוראים לו ג'ונתן פולארד, הנושא היה מושתק לחלוטין. היו הרבה שנים בהן דיס-אינפורמציה וההשמצות שהיו בנושא הזה גרמו לחלק מהציבור להתרחק אבל הגענו בסופו של דבר למצב בו נתניהו ואחרים יצאו לארה"ב, זה היה עם 112 חתימות של חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית".

גינזבורג סיפר בהתרגשות על הגעתו ארצה של המרגל, ואמר: "התחושה הבוקר שהייתה אבן גדולה שרובצת לכולנו כעם וכמדינה, כבני אדם על הגב ודי התחיל להתגלגל למטה ביום הזה ונקווה באמת שבתיקון ככל שאפשר של הטעויות והיחס הלא נכון שהיה במשך 35 שנה נראה אותה יורדת לגמרי מהגב.

''יונתן פעל למעננו, למען ביטחון המדינה וחשוב לציין שיונתן פעל במשך חצי שנה שלמה בהתנדבות מלאה עד שנושא המשכורת הוצע על ידי מפעיליו, שאמרו לו 'מעכשיו אתה שלנו והעתיד שלך איתנו'. הוא אכן שילם מחיר כבד מאוד בהשמצות שהשמיצו אותו".

גינזבורג ציין כי בכירים בממשל ובמערכת הביטחון האמריקנית הודו באי-הצדק שנעשה לפולארד לאחר שריצה 20 שנות מאסר, "ראשי CIA, שר החוץ, יועצים משפטיים ואמרו כמי שמכירים את כל החומר המסווג בפרשה נעשה לאיש עוול מטורף וזה פוגע בנו כאמריקנים שאנחנו לא משחררים אותו.

''דניס רוס שהיה אז מבכירי הממשל מספר כיצד קלינטון בא אליו ושאל אותו על נושא שחרור פולארד והוא אמר לו 'פולארד הוא קלף גדול מדי עבור הציבור בישראל, יש מיתוס שלא משאירים פצוע בשדה הקרב תשמור אותו ואל תשמש בו כעת' ".