יוסי דגן אצל משפחת סנדק.
יוסי דגן אצל משפחת סנדק. צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע לנחם את משפחת סנדק ביישוב בת עין שבגוש עציון, שבנה אהוביה ז''ל נהרג במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

הוריו של אהוביה סיפרו לדגן על אהבתו הגדולה של אהוביה לארץ ישראל ועל רצונו הרב לפתח את ההתיישבות היהודית.

דגן אמר כי כדי להגיע לחקר האמת יש להקים ועדת חקירה חיצונית שתבדוק את האירוע לפרטיו מבלי לחשוש וללא משוא פנים. "מדובר באירוע חמור ביותר, חסר תקדים. חובה להקים ועדת חקיקה חיצונית ובלתי תלויה שתחקור את מותו של הנער אהוביה סנדק. זה מתבקש, זה נכון וזה צודק".

ראש מועצת שומרון קרא לשר לביטחון הפנים לנקוט בצעדים ברורים של שינוי בעקבות האירוע: "נדרשות רפורמות יסודיות בהגדרת התפקיד של ימ"ר ש"י. המשטרה צריכה לנקוט בצעדים משמעותיים כדי להשיב את אמון הציבור. האירוע הזה ואירועים לא מעטים לפניו מדגישים את הצורך צורך בבחינה מחודשת של הגדרות הפעולה של המפלג הלאומני בימ"ר ש"י".

במהלך השבוע האחרון שלחו ראשי מועצות מיהודה ושומרון מכתב לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה וטענו כי מותו של סנדק היה יכול להמנע: "מדובר באירוע חמור ביותר כואב וחסר תקדים, אנו חוששים מתהום שעלולה להיפער בין משטרת ישראל ובין חלקים גדולים בציבור, בדגש על בני הנוער בעקבות טרגדיה זו''.

ראשי המועצות הסבירו, ''ועדת בדיקה משטרתית או בדיקה נקודתית של מח"ש אף שהן חשובות לא ישיבו את אמון הציבור והנזק הוא של כולנו, אנו פונים אליך להפעיל את סמכותך כשר לביטחון פנים ולהקים ועדת חקירה חיצונית".

המחאה בעקבות מות אהוביה ז"ל הגיעה לניו יורק מענדי גלעד

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו