חברי כנסת חוששים: תיווצר תהום בין המשטרה לציבור בעקבות מותו של אהוביה סנדק

ח"כים במכתב לשר אמיר אוחנה: "חוששים מתהום שעלולה להיפער בין המשטרה לחלקים בציבור - הקימו ועדת חקירה חיצונית".

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תשפ"א

חברי כנסת חוששים: תיווצר תהום בין המשטרה לציבור בעקבות מותו של אהוביה סנדק-ערוץ 7
ההפגנות נגד התנהלות המשטרה בפרשת אהוביה סנדק ז"ל
ללא קרדיט צילום

חברי כנסת ממגוון סיעות הבית פנו לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה וקראו לו להקים ועדת חקירה חיצונית לבדוק את התנהלות ימ"ר ש"י בעקבות הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל.

חברי הכנסת חוששים כי בעקבות האירוע תיפער תהום בין משטרת ישראל לחלקים בציבור.

על המכתב חתמו 19 ח"כים מהליכוד, ש"ס, יהדות התורה, ימינה והבית יהודי. תחילה כתבו הח"כים כי הם "כואבים את האירוע המזעזע בו נהרג הנער היקר אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי שהסתיים בתאונה קשה. מדובר בארוע חמור ביותר, כואב וחסר תקדים.

"אנו חוששים מתהום שעלולה להיפער בין משטרת ישראל ובין חלקים גדולים בציבור, בדגש על בני הנוער, בעקבות הטרגדיה הזו", הוסיפו.

חברי הכנסת הביאו בפני השר את תחושות הציבור: "קיימת תחושה בציבור של סדר עדיפויות שגוי, בו מוקצים משאבים אדירים לטיפול בקבוצה קטנה של נערים בני ההתיישבות, בעוד אירועים לאומניים ופליליים רבים הפוגעים במתיישבים ובכוחות צה"ל יום יום, אינם מטופלים כלל במקרים רבים".

לסיום קראו להקים ועדת חקירה: "יש חשיבות גדולה ביותר להשיב את האמון. אין דרך אחרת לעשות זאת מלבד הקמת ועדת חקירה חיצונית. ועדת בדיקה משטרתית, או בדיקה נקודתית של מח"ש, אף שהן חשובות, לא ישיבו את אמון הציבור, והנזק הוא של כולנו. אנו פונים אליך להפעיל את סמכותך כשר לביטחון הפנים ולהקים ועדת חקירה חיצונית לבדיקת הנהלים של המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י".

על הפניה חתמו השר הרב רפי פרץ, וחברי הכנסת מיקי זוהר, עמית הלוי, אריאל קלנר, שלמה קרעי, שבח שטרן, מאי גולן, ישראל אייכלר, מתן כהנא, קטי שטרית, יצחק פינדרוס, אליהו ברוכי, מאיר פורוש, בצלאל סמוטריץ, אופיר סופר, איילת שקד, משה ארבל, מיכאל מלכיאלי, משה אבוטבול.

נציין כי את החשש מתהום שתיפער בין הציבור למשטרה העלו כבר לפני מספר ימים כ-15 ראשי רשויות ביו"ש וכן מעל 170 רבנים ורבניות, אשר כתבו לשר כי הקמת ועדת חקירה חיצונית היא הפתרון להשבת אמון הציבור.