ראש הממשלה התקשר להוריו אהוביה ז"ל חדשות 13

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, והביע נתניהו תנחומים על מותו של בנם במהלך המרדף המשטרתי בבנימין.

בחדשות 13 דווח כי ראש הממשלה הזמין את ההורים ללשכתו והם בתגובה שלחו לו הזמנה ליישוב בת עין.

הפגנות במחאה על מותו של סנדק נערכות הערב (חמישי) במספר צמתים מרכזיים ברחבי הארץ: גשר המיתרים בירושלים, חריש, ראש פינה, אריאל, רמלה, גשר בר אילן ונוף הגליל.

עשרה בני אדם שהפרו את הסדר הציבורי עוכבו על ידי המשטרה בהפגנה בכניסה לעיר ירושלים. הכניסה לעיר נחסמת לסירוגין. עורכי דין מארגון חוננו מסייעים לעצורים.

המחאה בגשר המיתרים TPS

מחאה בגשר המיתרים בעקבות מותו של אהוביה סנדק
מחאה בגשר המיתרים בעקבות מותו של אהוביה סנדק צילום: TPS
הפגנה בחריש במחאה על מותו של אהוביה סנדק
הפגנה בחריש במחאה על מותו של אהוביה סנדק צילום: חופשי

חברי כנסת ממגוון סיעות הבית פנו מוקדם יותר לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה וקראו לו להקים ועדת חקירה חיצונית לבדוק את התנהלות ימ"ר ש"י בעקבות הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל.

חברי הכנסת חוששים כי בעקבות האירוע תיפער תהום בין משטרת ישראל לחלקים בציבור.

על המכתב חתמו 19 ח"כים מהליכוד, ש"ס, יהדות התורה, ימינה והבית יהודי. תחילה כתבו הח"כים כי הם "כואבים את האירוע המזעזע בו נהרג הנער היקר אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי שהסתיים בתאונה קשה. מדובר בארוע חמור ביותר, כואב וחסר תקדים.

"אנו חוששים מתהום שעלולה להיפער בין משטרת ישראל ובין חלקים גדולים בציבור, בדגש על בני הנוער, בעקבות הטרגדיה הזו", הוסיפו.

חברי הכנסת הביאו בפני השר את תחושות הציבור: "קיימת תחושה בציבור של סדר עדיפויות שגוי, בו מוקצים משאבים אדירים לטיפול בקבוצה קטנה של נערים בני ההתיישבות, בעוד אירועים לאומניים ופליליים רבים הפוגעים במתיישבים ובכוחות צה"ל יום יום, אינם מטופלים כלל במקרים רבים".

זעקת אמו של אהוביה סנדק לשר אמיר אוחנה

לסיום קראו להקים ועדת חקירה: "יש חשיבות גדולה ביותר להשיב את האמון. אין דרך אחרת לעשות זאת מלבד הקמת ועדת חקירה חיצונית. ועדת בדיקה משטרתית, או בדיקה נקודתית של מח"ש, אף שהן חשובות, לא ישיבו את אמון הציבור, והנזק הוא של כולנו. אנו פונים אליך להפעיל את סמכותך כשר לביטחון הפנים ולהקים ועדת חקירה חיצונית לבדיקת הנהלים של המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י".

על הפניה חתמו השר הרב רפי פרץ, וחברי הכנסת מיקי זוהר, עמית הלוי, אריאל קלנר, שלמה קרעי, שבח שטרן, מאי גולן, ישראל אייכלר, מתן כהנא, קטי שטרית, יצחק פינדרוס, אליהו ברוכי, מאיר פורוש, בצלאל סמוטריץ, אופיר סופר, איילת שקד, משה ארבל, מיכאל מלכיאלי, משה אבוטבול.

נציין כי את החשש מתהום שתיפער בין הציבור למשטרה העלו כבר לפני מספר ימים כ-15 ראשי רשויות ביו"ש וכן מעל 170 רבנים ורבניות, אשר כתבו לשר כי הקמת ועדת חקירה חיצונית היא הפתרון להשבת אמון הציבור.

הוריו של אהוביה יצאו בגיוס המונים להקמת בית כנסת לזכרו ונטיעת כרם ליד כוכב השחר. חבריו אמרו "זה הצדק האמיתי לאהוביה!"

הצטרפו לקריאת ההורים והיו שותפים בתרומה להקמת בית כנסת לזכרו של אהוביה ז"ל >>