מות אהוביה סנדק ז"ל: אחד השוטרים נעצר

אחד השוטרים שנחקרו בחשד למעורבות במותו של אהוביה סנדק ז"ל נעצר על ידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים בחשד לשיבוש הליכי חקירה

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשפ"א

מות אהוביה סנדק ז"ל: אחד השוטרים נעצר-ערוץ 7
מפגנים במחאה על מות אהוביה
צילום: ללא קרדיט

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים עצרו את אחד השוטרים שהיו מעורבים בפרשת מותו של אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי.

על פי הדיווח הבוקר (ראשון) בחדשות 13 השוטר שנעצר חשוד בביצוע עבירה של שיבוש הליכי חקירה.

ביום חמישי האחרון מסרו לראשונה ניצולי התאונה בה נהרג סנדק עדות ותלונה מפורטת במחלקה לחקירות שוטרים.

הנערים זומנו רק ביום רביעי לאחר שמח"ש ספגה ביקורת ציבורית רחבה על כך שתקופה ארוכה לאחר האירוע טרם נמצא הזמן לגבות את העדות מהנערים ששהו ברכב בעת ששוטרים מימ"ר ש"י ניגחו את רכבם.

מדובר בעדויות משמעותיות לחקירה ולברור האירוע, שכן הנערים היו עדי ראייה לכל האירוע, וכבר בסמוך לאירוע בבית החולים מסרו כי השוטרים הם שנגחו את רכבם.

הזמנת הנערים למסירת עדות מגיעה לאחר שעו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו פנה במספר מכתבים, בהם דיווח בכתב למח"ש כי העצורים אשר ששוחררו ממעצרם מצטרפים לתלונה כנפגעי עבירה בגין תאונת הניגוח, ולא ברור מדוע טרם זומנו הנערים למסור עדות.

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי "עוצמה יהודית", מסר בתגובה למעצר השוטר, "מעט מידי ומאוחר מידי. מח"ש היו צריכים לעצור את כל השוטרים שהיו ברכב זמן קצר אחרי המרדף שהתנהל ברשלנות פושעת. כמו כן אפשרו לשוטרים זמן ניכר כדי לשבש את החקירה ולפגוע בה"