עיסוואי פריג': מרצ תהיה הפתעת הבחירות

חבר הכנסת לשעבר טוען כי פניית הליכוד לערבים היא ספין: "המגזר הערבי יצביעו לביבי כמו ששדרות ונתיבות יצביעו למשותפת"

103FM , כ"ט בטבת תשפ"א

חבר הכנסת לשעבר ומועמד מרצ, עיסאווי פריג', שוחח היום (רביעי) עם אראל סג"ל ואבי יששכרוף ב-103FM על פניית ראש הממשלה לקול הערבי ועל הצבעת ערביי ישראל.

לדבריו הפנייה נועדה לייצר חדשות בזמן מערכת בחירות ולדכא את הצבעת הציבור הערבי, אך טען, "המגזר הערבי יצביעו לביבי כמו ששדרות ונתיבות יצביעו למשותפת. אני מכיר את המגזר הערבי כמו כף ידי, ואני אומר לך שאנחנו נמצאים בתוך קמפיין בחירות, כל אחד מנצל את הקמפיין בשביל לייצר חדשות. ביבי יש לו מטרה אחת - לדכא את הקול הערבי, שיבואו כמה שפחות ערבים להצביע.

''המשותפת נמצאת במשבר מאוד גדול שאני לא זוכר כמותו בעבר, היא עדיין לא קיבלה את ההחלטה האם לרוץ יחד או בשתי רשימות, ויש ניתוק בין מרכיביה. אבל, בסופו של דבר הסנטימנטים והרגש ישחק תפקיד והחברה הערבית תתן את רוב קולותיה למשותפת ומרצ תהיה במקום השני".

על הסיכוי ששיריון של מועמד ערבי ברשימת הליכוד ימשוך מצביעים ערבים לליכוד, אמר פריג', "ללא ספק, אם הליכוד יתן למועמד ערבי להיות בכנסת, זה יתבטא בקולות, אבל לא בקולות המוניים. המגזר הערבי יצביעו לביבי כמו ששדרות ונתיבות יצביעו למשותפת"

בהמשך התייחס למקומו של מועמד ערבי לא ציוני במפלגה ציונית ואמר מוכן לחיות בשלום עם הציונות של יוסי שריד וזהבה גלאון ולא עם של סמוטריץ'".