איילת שקד: "מסכמת שבוע עצוב ברמה האישית"

ח"כ שקד מצטערת על הפיצול בימינה, "דחפתי לכך שנמשיך לרוץ יחד ולעבוד מצוין עבורכם בדיוק כמו שעבדנו יחד בשנה החולפת".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ב' בשבט תשפ"א

איילת שקד: "מסכמת שבוע עצוב ברמה האישית"-ערוץ 7
שקד וסמוטריץ' בבחירות הקודמות
צילום: Tomer Neuberg/FLASH90

שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד התייחסה היום (שישי) לפיצול בסיעת ימינה ולריצה העצמאית של ח"כ בצלאל סמוטריץ' במפלגת ''הציונות הדתית'' בראשותו.

''אני מסכמת שבוע עצוב ברמה האישית. אחרי משא ומתן ממושך עם כוונות טובות ללכת יחד, בצלאל סמוטריץ' בחר לפצל את המחנה הלאומי ואת הציונות הדתית ולהעמיד אותו בסכנה ממשית ללא סיבה", כתבה שקד ב'ניוזלטר' שהופץ לפעילים.

לדבריה, בעת משבר אבטלה של מיליון איש צריך לאחד כוחות ולא להתפצל. ''דחפתי לכך שנמשיך לרוץ יחד ולעבוד מצויין עבורכם בדיוק כמו שעבדנו יחד בשנה החולפת. לצערי סמוטריץ' בחר אחרת, אבל אנחנו מתקדמים.

''מפלגת ימינה נפתחת לכל הציבור הישראלי, לכולם, כל מי שרוצה שינוי, שיקום של המדינה - דתיים, חילונים, חרדים מסורתיים - כולם רצויים, כולם מוזמנים. אנחנו מייצגים גם את הציונות הדתית, גם את המסורתיים והחילונים''.

שקד התייחסה לדיווחים על הפרת ההנחיות על ידי נבחרי ציבור ואמרה כי ''דוגמא אישית היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש למנהיגות להציע, וזו לא הפעם הראשונה שהיא הופרה ע"י הממשלה הכושלת הזו. זו אחת הסיבות בדיוק להתפרקות הכללית במדינה, אובדן האמון בהנהגה.

''למרות התנהלות הממשלה הכושלת הזו, אני קוראת לכולם: אנחנו חייבים להמשיך לקיים את ההנחיות.
צריך הנהגה חדשה, כזו שנותנת דוגמא אישית, שמחוברת לעם, ולכן ב-23 במרץ נחליף את הממשלה הזו בממשלה חדשה בראשות נפתלי בנט", כתבה ח"כ שקד.

נתניהו בנצרת
צילום: חיים צח / לע"מ

סקר שביצע מכון ''פאנלס פוליטיקס'' עבור העיתון ''מעריב'' ופורסם אמש (חמישי) מעלה כי הליכוד היא המפלגה הגדולה בישראל עם 32 מנדטים.

מפלגת תקווה חדשה של גדעון סער מקבלת 17 מנדטים, סיעת יש עתיד בראשות יאיר לפיד זוכה ב-14 ומפלגת ימינה בראשות נפתלי בנט עם 12 מנדטים.

הרשימה המשותפת עם 11 מנדטים, סיעת יהדות התורה עם שמונה, וגם ש"ס של אריה דרעי מקבלת שמונה מנדטים. מפלגת ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן זוכה בשבעה מנדטים, רשימת מרצ עם שישה מנדטים ומפלגת כחול לבן של בני גנץ עם חמישה מנדטים.

לא עוברות את אחוז החסימה: הציונות הדתית (סמוטריץ') 2.6%, הישראלים (חולדאי) 2.5%, עוצמה יהודית 1.9%, הכלכלית (זליכה) 1.9%, העבודה 0.9%, תנופה 0.7%, גשר 0.5%, תל"ם 0.4%.

לפי הסקר, אם בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר רצים ברשימה משותפת, הם עוברים את אחוז החסימה ומקבלים ארבעה מנדטים.

אתמול קרא עורך העיתון ''מקור ראשון'' חגי סגל לבצלאל סמוטריץ' ולנפתלי בנט להפסיק לתקוף האחד את השני על רקע החלטתם המסתמנת שלא לרוץ יחד בבחירות הקרובות.

''צו השעה ובוודאי צו חינוכי: הסכמה דחופה על הפסקה מוחלטת של פעולות האיבה המילוליות בין שני השותפים הפרודוקטיביים עד לא מכבר -בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט. וכמו שנאמר פעם במחוזותינו: 'והאמת והשלום אהבו'", כתב סגל בפייסבוק.

בסיעת ימינה של בנט הסכימו מיד ומסרו: ''חגי צודק, משני הצדדים נאמרו דברים מתוך להט. אנו מסכימים להצעה. אין שום סיבה לתקוף אחד את השני, מקבלים על עצמנו להתמקד בטוב. מכאן ממשיכים בכל הכח להנהגת המדינה''.

סמוטריץ' לא התייחס להצעתו של סגל לקיים הפסקת אש אך הוא סימן ''לייק'' לציוץ שלו בטוויטר. ''טוב, גם בצלאל סימן לייק. אני מכריז בזאת על הפסקת אש החל מהשעה 19:00'', כתב סגל לאחר מכן.