משפחתו של סא"ל ד"ר אבי הרלב שנמצא ירוי ביער להב: משוכנעים שנרצח

משפחתו של סא"ל ד"ר אבי הרלב ז"ל, שנורה למוות ביער להב בשבוע שעבר דורשת מכוחות הביטחון לאתר את המפגעים ולבצע בדיקה יסודית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בשבט תשפ"א

משפחתו של סא"ל ד"ר אבי הרלב שנמצא ירוי ביער להב: משוכנעים שנרצח-ערוץ 7
ד"ר אבי הרלב
צילום: דוד אביעוז, צילום רפואי, דוברות ברזילי

משפחתו של סא"ל ד"ר אבי הרלב ז"ל, שנמצא ירוי ביער להב בשבוע שעבר, מסרה הערב (מוצאי שבת) הודעה שבה היא דורשת מכוחות הביטחון לבצע בדיקה יסודית ולאתר את המפגעים.

ד"ר אבי הרלב, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים ברזילי באשקלון, נמצא ביום שלישי במכוניתו ביער להב, הסמוך ליישוב בו הוא מתגורר בדרום הר חברון.

בדרך, הוא הספיק לדבר עם אשתו ואמר לה שהוא עייף ועוצר לעשות הפסקה - ושעות לאחר מכן נמצאה גופתו. חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה לא מצאו כל סימני חבלה או מאבק על הגופה.

המשפחה מסרה הערב "אנו דוחים את השמועות המופרכות אודות נסיבות מותו של אבי שנפוצו מאז מותו. אנו משוכנעים מהרגע הראשון שאבי נרצח. עתידו של אבי היה לפניו בכל המישורים.

הוא היה אדם פעיל מאוד, חיוני ואופטימי, איש משפחה אהוב על רבים ורופא מצטיין באמצע הקריירה המקצועית", מסרה המשפחה.

"רק בימים האחרונים אבי פעל והשתתף בתכנון תכניות לעתיד, הן בנושאים הנוגעים ליישוב, והן במסגרת ההתנדבות לשירות המילואים אותו התכוון להמשיך, כפי שסיכם עם מפקד החטיבה שעות ספורות לפני מותו - וכפי שסיפר המח"ט בהלוויה הצבאית שנערכה לאבי. אנחנו קוראים למשטרת ישראל לבחון באופן יסודי את כל כיווני החקירה, כולל האפשרות לאירוע לאומני".

עוד מציינת המשפחה כי באירועים דומים בעבר (כגון במקרי הרצח של הרב משה טלבי ושל ירון גיספן ז״ל) הרושם הראשוני של גורמי החקירה, שמדובר באובדנות, התברר כשגוי. "במיוחד במקרה זה, כשאבי היה בדרכו משירות מילואים ולבוש מדי צה"ל, נדרשת בדיקה מקיפה וממצה".

לסיום כתבה "אנחנו מבקשים ומצפים ממשטרת ישראל וגורמי הביטחון, אותם אנו מעריכים ומוקירים מאד, להמשיך ולמצות את החקירה עד תום ולמצוא את המפגעים".