ד"ר אבי הרלב
ד"ר אבי הרלבצילום: דוד אביעוז, צילום רפואי, דוברות ברזילי

בבית החולים ברזילי באשקלון הוכו הלם בעקבות מותו של ד"ר אבי הרלב (50), מנהל יחידת פוריות והפרייה חוץ גופית (IVF) שגופתו נמצאה ללא רוח חיים ביער סמוך ליישוב מגוריו סנסנה במועצה האזורית הר חברון.

בברזילי סיפרו כי הרלב התבלט כאדם אהוב עם לב רחב ואישיות כובשת שהרשים ונכנס ללב של כל מי שהכיר אותו – אנשי צוות ומטופלות כאחד. "ד"ר הרלב נתן מכל ליבו ויכולותיו לעמיתיו ומטופלותיו, וכל מי שפגש בו לא יכול היה שלא להתפעם מקסמו האישי ומאישיותו.

"ד"ר הרלב, סגן אלוף במילואים, הצטיין בתחומו ונחשב לעילוי, למוביל ולפורץ דרך: מומחה בעל שם בגניקולוגיה ופוריות, היה ממקימי החברה הבינלאומית לאיבודי הריון חוזרים, היה מעורב מאוד בתחומי המחקר, האקדמיה והכשרת מתמחים וסטודנטים''.

עוד סיפרו במרכז הרופאי כי הרלב פרסם עשרות מאמרים מדעיים משמעותיים, היה מעורב בכתיבה ובעריכת ספרים רפואיים, והוביל את יחידת ההפרייה החוץ גופית בברזילי להישגים חסרי תקדים. הוא חנך במרכז הרפואי חידושים רבים, כמו תרומות ביצית, שימור פוריות, ובדיקות גנטיות לעוברים.

''עובדי ברזילי המומים, כואבים ושולחים תנחומים חמים למשפחתו, למטופליו הרבים ולכל מכריו. יהי זכרו ברוך", הוסיפו.

הרב איתי כהן, ראש מכון דורות שעבד עם ד"ר הרלב, סיפר: ''ד"ר הרלב איש צדיק היה, רופא דגול משכמו ומעלה, איש מחקר ומדע, אהוב על הבריות, צנוע וישר דרך. זכינו לעבוד יחד בשיתוף פעולה.
עוד רבות ידובר על המאור פנים המיוחד של ד"ר הרלב, והלב החם והרגיש בעזרה למאותגרי הפוריות''.

מארגון רופאי המדינה נמסר: ''ארגון רופאי המדינה מרכין ראש על מותו בטרם עת של חברנו, סא"ל (מיל׳) ד"ר אבי הרלב ז"ל בעת שחזר מפגישה ביחידת המילואים בה שירת. אבי שעמד בראש יחידת הפריון בבי"ח ברזילי היה אדם משכמו ומעלה הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית. אבי היה
טוב לב, כיבד את הסובבים אותו, ותרם ללא לאות באהבה לסביבתו''.

אבי הר לב
אבי הר לבצילום: אלבום אישי

סגן אלוף במיל' ד"ר אבי הרלב, תושב סנסנה במועצה האזורית הר חברון, נמצא ירוי ללא רוח חיים ביער להב הסמוך לביתו.

אבי חזר אמש מפגישה ביחידת המילואים שלו כשהוא לבוש מדים. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המוות בשיתוף המשטרה הצבאית.

בשעת לילה מאוחרת הגיע ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, יחד עם רב הישוב וצוותי החירום להודיע למשפחת הרלב על הבשורה הקשה.

אבי השאיר אחריו את אשתו שולמית - אחותו של אל"מ דרור וינברג הי"ד, ולהם חמישה ילדים - רון, מוריה, לביא, מאור והדר שירה, שני חתנים, שתי נכדות, זוג הורים ואח.

אבי הרלב הוא מומחה בגניקולוגיה ופוריות, מנהל את היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים ברזילי באשקלון.

בנוסף לעבודה הקלינית, ד"ר הרלב מעורב בתחום המחקר והאקדמיה. עד כה פירסם למעלה מ-45 מאמרים והיה מעורב בכתיבת ובעריכת ספרים רפואיים. הרלב שירת כמ"פ בסדיר ברצועת הביטחון והמשיך לשירות מילואים ארוך ופעיל בחטיבה 7 לצד עבודתו התובענית.

יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון: "קיבלנו בכאב ובתדהמה את דבר מותו של תושב המועצה ד"ר אבי הרלב היקר. אבי איש משכמו ומעלה, איש משפחה- בעל אב וסבא מסור, דמות מוכרת ומוערכת בקרב חבריו ואלפי המטופלים שאת כולו הקדיש למענם, בהוספת חיים. משפחת הרלב משפחה ותיקה וממיסדי היישוב סנסנה, לצד עבודתו המסורה כמנהל היחידה להפריה חוץ גופית אבי התעקש להמשיך בשירות מילואים פעיל לאורך שנים. לצד זה תרם מכשרונו בהובלת היישוב.

''זוהי אבידה גדולה. במהלך הלילה ליוונו את אשתו וילדיו היקרים ואת הקהילה יחד עם צוותים מקצועיים של היישוב והמועצה. אני קורא לכוחות הביטחון לחקור ברצינות את הכיוון הלאומני, יער להב הוא נתיב מעבר של שב"חים החוצים מאזור חברון ולא מן הנמנע שאחד מהם זיהה סא"ל עם מדים והחליט לתקוף", הוסיף דמרי.

ביום הזיכרון האחרון הרלב כתב בערוץ 7 על חוויותיו מלבנון ועל אחריות של מפקדים עליה למד תחת אש מדרור וינברג הי"ד.