ניר אורבך לרב חיים דרוקמן: כנס את ראשי המפלגות לאיחוד הציונות הדתית

המועמד לראשות הבית היהודי פנה אל הרב דרוקמן, "איחוד כל הכוחות וכל הגוונים של הציונות הדתית זהו צו השעה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א

ניר אורבך לרב חיים דרוקמן: כנס את ראשי המפלגות לאיחוד הציונות הדתית-ערוץ 7
ניר אורבך
צילום: חזקי ברוך

המועמד לראשות הבית היהודי ומנכ"ל המפלגה, ניר אורבך, פנה היום (שני) אל הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית, בבקשה לכנס בביתו את ראשי המפלגות הדתיות על מנת להגיע לאיחוד.

אורבך כתב לרב דרוקמן, "אנו נמצאים בשלבים האחרונים של גיבוש הרשימות לכנסת. לצערי הרב, מפלגות האיחוד הלאומי והימין החדש טרם הצליחו להגיע להבנות ביניהן וחמור מכך הן מתכתשות על כך בפרהסייה בכל כלי התקשורת בישראל וגורמות לפגיעה באמון בנציגים הפוליטיים של הציונות הדתית.

"אנו למודי ניסיון, אסור לנו לפצל את הקולות של המחנה הדתי לאומי. איחוד כל הכוחות וכל הגוונים של הציונות הדתית זהו צו השעה".

אורבך מבקש את עזרתו של הרב דרוקמן להגיע לאיחוד הכוחות ומציין כי לאחר שיזכה בבחירות יש להיכנס למו"מ אינטנסיבי לאחדות. "ביום שלישי, בעז"ה, לאחר שאבחר לראשות הבית היהודי, אני מבקש מהרב לכנס אצלו בבית את כל ראשי המפלגות, יו"ר 'האיחוד הלאומי' ח"כ בצלאל סמוטריץ' ויו"ר 'ימינה' ח"כ נפתלי בנט, על מנת לגבש איחוד כפי שהציבור מצפה מאיתנו".

אורבך אומר לסיום, "את מחלת הפיצולים חייבים לחסן. למרות הכל, אל לנו לוותר על האפשרות לאחדות המחנה."

חברי מרכז הבית היהודי יצאו מחר (שלישי) לקלפיות ויבחרו יו"ר חדש למפלגת הבית היהודי שיעמוד בראש המפלגה לקראת הבחירות לכנסת ה- 24.

הבחירות יתקיימו בקלפיות הפזורות בערים ברחבי הארץ. בבחירות מתמודדים מנכ''ל המפלגה המכהן ניר אורבך וסגנית ראש העיר ירושלים חגית משה.

נמסר כי בשל הסגר בו נמצאת מדינת ישראל, הבחירות יתקיימו במתכונת משולבת של קלפיות המפוזרות ברחבי הארץ – תוך כדי הקפדה על חוקי תקופת הקורונה והריחוק החברתי, כאשר במקביל, בהתאם לנוהל ההצבעה, תתאפשר הצבעה מרחוק באמצעים אלקטרוניים במקרים חריגים, כפי שמפורט בנוהל באתר המפלגה, ובאישור פרטני ומראש של וועדת הבחירות.

הקלפיות ייפתחו בשעה 14:00, וייסגרו בהדרגה עד השעה 20:00 בערב. מהשעה 20:00 בערב יועברו הקלפיות לועדת הבחירות של הבית היהודי שתתכנס בנחלים ותחל ספירת הקולות. עם תום הספירה יוכרז הזוכה בראשות הבית היהודי.