הבוקר בתל אביב: "רחוב אהוביה סנדק"

פעילים במחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק שינו את שמות הרחובות במרכז תל אביב. ארבעה קטינים עוכבו על ידי המשטרה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א | עודכן: 14:58

הבוקר בתל אביב: "רחוב אהוביה סנדק"-ערוץ 7
רחוב אהוביה סנדק
צילום: ישראל זעירא

פעילים במחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל שינו הבוקר (ג') את שמם של רחובות בתל אביב לשמו של אהוביה סנדק ז"ל.

על שלט הרחוב נכתב "רחוב אהוביה סנדק. נער, חלוץ עברי, נהרג בידי שוטרים מימ"ר ש"י".

מהמשטרה נמסר כי עוכבו לחקירה ארבעה קטינים בחשד להשחתת פני מקרקעין.

נזכיר כי בימים האחרונים, כחלק מפעולות המחאה על מותו של אהוביה סנדק במהלך מרדף משטרתי, נצבעו מזרקות בירושלים ובתל אביב בצבע אדום. כמו כן, מידי ערב מתקיימות הפגנות מחאה במוקדים שונים ברחבי הארץ.

חמישה יהודים שנעצרו בשבועות האחרונים במסגרת המחאה נגד מותו של אהוביה סנדק ז''ל סיפרו לארגון חוננו על התבטאויות לאומניות שנשמעו מצד שוטר ערבי.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו פנה במכתב למפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון ידיד, עם פירוט ההתבטאויות, וכתב כי "מעבר לתלונות על אלימות פיזית ומילולית טען אחד המתלוננים אשר פרטיו בנדון כי הנילון התריס כלפיו התבטאויות לאומניות, כדלקמן: 'נכון ערבי זה מפחיד?', 'נכון זה מצחיק שערבי תופס יהודי וערבי יותר חזק?'".

לדברי יאדו, השוטר חזר על אמירותיו אלו פעמים מספר. "ביטויים לאומניים ערביים נגד יהודים לא אמורים להישמע במדי משטרת ישראל. עם כל הכבוד, מדי המשטרה וסמכות המשטרה לא אמורים לשמש כסות לאמירות לאומניות".

עו"ד יאדו הזכיר כי מדובר בתקופה של מחאה על מות אהוביה סנדק ז"ל, "הדברים מקבלים משנה תוקף בימים אלו בהם פוקדים את הרחבות מאות צעירים דתיים בהפגנות המחאה על מות חברם אהוביה ז"ל, ואותם מוחים לא אמורים לספוג עלבונות לאומניים עם קווים גזעניים ומשפילים מצד שוטרים ערבים".

לסיום ביקש לטפל באופן מיידי בנושא: "אנו סבורים אפוא כי הנושא מחייב בירור וטיפול מידי ברמת היחידה פנימה, תוך נקיטת האמצעים כנגד הנילון וחידוד הנהלים ברמת הכלל".

עו"ד יאדו מסר "השוטר הערבי לובש מדי משטרת ישראל ועליו להתנהג בהתאם, יש להוקיע אמירות פוגעניות מסוג זה ועל מפקדיו לטפל בכך".

ממשטרת ישראל נמסר: "התלונה התקבלה במשטרה ובימים הקרובים היא תיבדק ותטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים".