ניר אורבך: "מחר בנט, אורבך וסמוטריץ' - רצים יחד"

שלוש שעות לאחר פתיחת הקלפיות לחברי מרכז הבית היהודי שיעור ההצבעה בבחירות לראשות המפלגה הגיע ל-45 אחוזים

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א

מנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך, המתמודד היום (שלישי) בבחירות הפנימיות לראשות המפלגה, הגיע להצביע בקלפי בפתח תקווה, עיר מגוריו.

עם הצבעתו אמר אורבך, "זהו יום חג לציונות הדתית ולבית היהודי. הבית היהודי הוא בין המפלגות היחידות המקיימות הליך בחירות דמוקרטי. היום, שומרים על הבית היהודי. מחר, בנט, אורבך וסמוטריץ רצים ביחד".

לדבריו, "החיסון למוטציית הפיצולים בציונות הדתית היא רשימה משותפת מאוחדת יחד עם האיחוד הלאומי והימין החדש. אני מאמין שבחירה בי היום תחזיר את הבית היהודי להיות גורם פוליטי שמייצג את הערכים של הציונות הדתית בנאמנות".

"חזרנו להיות הגורם המחבר בין הימין החדש מחד והאיחוד הלאומי מאידך, ואני חושב שכבר מהערב אנחנו חייבים להיכנס בנט, סמוטריץ' ואני לחדר סגור, לשבת בשולחן ביחד ולצאת משם רק כשיצא עשן לבן", אמר אורבך.

אורבך התייחס לדיווחים לפיהם ראש הממשלה מתערב בבחירות בבית היהודי לטובת חגית משה ואמר, "אני מאוד שמח שלראש הממשלה, בכל התקופה המאתגרת של המלחמה בקורונה והסכמי השלום האזוריים, מצא לו זמן להתערב בבחירות שלנו, זה מוכיח שאנחנו מפלגה חיה, תוססת קיימת ומעניינת".

לשאלה האם נתניהו לא מעוניין שהוא יעמוד בראש המפלגה השיב, "אני חושב שלא, אבל יחד עם זה אני מאמין שאני אהיה ראש המפלגה בעזרת ה' ".

שלוש שעות לאחר פתיחת הקלפיות לחברי מרכז הבית היהודי שיעור ההצבעה בבחירות לראשות המפלגה הגיע ל-45 אחוזים.

נציין כי הקלפיות ייסגרו בשעה 20:00 ולאחר מכן תיערך הספירה באופן מרוכז. הצפי הכרזת מנצח - בחצות