נאום הניצחון של חגית משה

סגנית ראש העיר ירושלים, חגית משה, ניצחה בבחירות לראשות מפלגת הבית היהודי.

משה זכתה ב- 472 מקולות חברי מרכז הבית היהודי לעומת 369 קולות אותם קיבל מנכ"ל המפלגה היוצא, ניר אורבך.

חגית משה היא האישה הראשונה שתעמוד בראש המפלגה מאז ומעולם. משה יצאה כבר מביתה שבירושלים לכיוון המטה המרכזי של הוועדה בנחלים שם תכריז על הניצחון בבחירות.

משה, המשמשת כיו"ר הבית היהודי בירושלים מכהנת מזה כחמש שנים כסגנית ראש העיר ירושלים. בתפקידה הראשון החזיקה בתיק הכספים וכיום מחזיקה את תיק החינוך ותיק קהילות ומשפחות צעירות.

בבחירות המוקדמות השתתפו 86.6 אחוזים מחברי מרכז הבית היהודי, 841 מתוך 973 חברי מרכז. 732 הצביעו בקלפיות ברחבי הארץ ו-109 הצביעו בהצבעה אלקטרונית.

ניר אורבך מצביע בבחירות לראשות הבית היהודי

בנאום הניצחון שלה אמרה פנתה משה לבני ובנות הציונות הדתית: ''אני עומדת כאן נרגשת, בהודיה גדולה, שנבחרתי להנהיג את מפלגת הבית היהודי. מפלגת הבית היהודי בגלגוליה השונים הייתה מאז ומתמיד הזרוע הפוליטית המובילה של הציונות הדתית, נאמנה לדרך של תורה ועבודה, תורה עם דרך ארץ. המפלגה שידעה תמיד לשאת בגאון ומבלי להתבלבל את שלושת הדגלים דגל התורה, דגל העם ודגל הארץ.

''התברכנו והציבור הדתי לאומי הוא ציבור בעל דעות מגוונות אבל לכולם יש מקום אצלינו בבית. עיני הציבור הדתי לאומי נשואות אלינו, הציבור מחכה לבשורה של אחדות. במשך השנים ידענו ללכת ביחד למרות המחלוקות, כי הייתה לנו אחריות. אחריות על הציבור ואחריות על הדרך. כשהתפצלנו איבדנו מכוחנו הפוליטי. וכתוצאה מזה הציבור אותו אנו מייצגים ומפעלינו הגדולים ניזוקו''.

חגית משה המשיכה: ''הדבר היחידי שהנחה אותי להתמודד היא טובת המפלגה, טובת הציונות הדתית, וטובת הציונות הדתית כעת היא איחוד של כולם. לא נצבע את המפלגה בצבע כזה או אחר, היופי שלנו הוא בגיוון. אני מחויבת לאחדות הכוחות בציונות הדתית.

''את אחי אנוכי מבקשת, את כל אחיי, הפזורים בכל המפלגות. את החרד''לים, הליברלים, הלייטים, הקיבוצניקים, המתיישבים, אנשי הכפר והעיר, מהפריפריה ומהמרכז. לכולם יש מקום אצלנו בבית ואת כולם אנחנו רוצים''.

משה פנתה לחברי המרכז ואמרה ''אנחנו יוצאים עכשיו יחדיו למסע, מסע לשיקומה של המפלגה, מסע שכל חברי המפלגה יהיו שותפים בו, מסע חזרה למפלגה דמוקרטית עם מוסדות שפועלים בשקיפות, מסע להחזרת האמון הציבורי במפלגה ובדרכה. מסע בו נחזיר את מפלגת הבית היהודי להיות חוד החנית של הציונות הדתית''.

היא הודתה ליו"ר הבית היהודי היוצא הרב רפי פרץ ''שנקרא לדגל ונכנס תחת האלונקה בשעתה הקשה של המפלגה, ולהודות לניר על תקופה של 8 שנים בניהולה של המפלגה.

''חברים, עברנו מערכת בחירות מלאת אמוציות, על דרכה של הציונות הדתית, אני קוראת לכולם הבחירות נגמרו ואני קוראת למי שהצביע ולי ולמי שלא לשלב ידיים ולצאת יחדיו למסע, לדרך חדשה", הוסיפה משה.

עוד באותו נושא:

מוקדם יותר היום אמרה משה בשיחה עם ערוץ 7, "אנחנו הולכים לקראת בשורה מאוד גדולה. הרבה מאוד חברי מרכז בכל הארץ מחכים ומצפים להביא את הדבר החדש".

"אני שותפה לתחושה הזו", הוסיפה. "אנחנו הולכים כנראה למהפך בבית היהודי ולדרך של צמיחה, התפתחות וחיבורים מאוד חשובים של אחדות כי אנחנו כולנו יחד".

אחדות, לדברי משה, זו "אחדות של כל הכוחות הפולטים של הציונות הדתית. אנחנו נהפוך להיות מפלגה דתית לאומית מאוחדת חזקה, מגוונת, כמו שראוי למדינת ישראל".

"אני אמרתי כל הדרך שאעשה הכל כדי לאחד את הבית היהודי עם האיחוד הלאומי למפלגה מגוונת ורחבה עם עמוד שדרה ואמירות ברורות. אני אעשה הכל כדי שכולם יבואו הביתה למפלגה ציונית דתית אחת", אמרה משה והדגישה: "לא יהיה איחוד של הימין החדש למפלגה. יש הבדל בין ריצה משותפת לבין איחוד".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, בירך על ניצחונה של חגית משה בבחירות לראשות הבית היהודי: "מברך את חגית משה, סגניתי וממונה על תיק החינוך, שנבחרה הערב לעמוד בראשות מפלגת הבית היהודי. חגית פעלה ופועלת לטובת העיר ירושלים ותושביה, זכות גדולה לעיר שאלו נבחרי הציבור שלה, אני מאחל לה הצלחה גדולה בתפקידה החדש''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו