חגית משה בראיון ראשון: ניצור כוח ציוני-דתי חזק במדינת ישראל

יו"ר הבית היהודי לערוץ 7: "אנחנו רוצים להישאר מגזריים, ניצור מפלגה סרוגה אחת בישראל ואחר כך נשקול ריצה משותפת עם אחרים".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ז' בשבט תשפ"א | עודכן: 20:12

יו"ר מפלגת הבית היהודי חגית משה מספרת כיצד ניצחה את הפריימריז הסוערים, עונה לטענות בדבר ''התערבות'' ראש הממשלה במפלגה הדתית ומספרת למי היא מתכוונת לחבור לקראת הבחירות לכנסת ה-24.

בראיון ראשון לערוץ 7 לאחר הניצחון היא מודה: ''היה קשוח. הלכנו להצביע על דרך. הלכנו להצביע איפה תהיה ממוקמת הציונות הדתית במדינת ישראל, איפה יהיה הבית היהודי והייתה הכרעה מאוד מאוד ברורה ואני שמחה עליה''.

"אנשים מאמינים בדרך", היא אומרת. ''אני הצגתי אלטרנטיבה שאומרת 'בואו חבר'ה, כולנו חוזרים הביתה, לא מטשטשים את עצמנו בשום מפלגה'. יש לנו מפלגה מאוד רצינית עם ציבור ענק שמחכה ומצפה למסרים הנכונים והדגלים האמיתיים שאנחנו צריכים להניף ואני מאוד שמחה שהמסרים עברו והציבור נתן בי את אמונו''.

משה מספרת שראש הממשלה בנימין נתניהו לא התערב בנעשה בבית היהודי. "ראש הממשלה מתערב בהרבה מאוד נושאים חשובים ומהותיים לכולנו, לכל מדינת ישראל, והבית היהודי לא מעסיק את ראש הממשלה למרות שזה מאוד מחמיא לחשוב שזה הדבר הכי חשוב. יש קורונה, יש כלכלה, יש המון נושאים חשובים ואני שמחה שקיבלתי את ברכתו. אתמול קיבלתי שיחת טלפון מראש הממשלה שבירך אותי כיו"ר מפלגה ואני שמחה על זה".

לשאלה האם בכוונתה להצטרף לסיעת ימינה של נפתלי בנט השיבה משה: ''הבית היהודי היא מפלגה ציונית דתית סקטוריאלית. נפתלי בנט בחדשות ערוץ 12 אמר 'הם סקטוריאלים, הם קטנים'. קצת נפגעתי האמת. ואני אומרת - אנחנו מפלגה סקטוריאלית רחבה, מכילה, מגוונת מאוד וטוב שאנחנו כאלה. ימינה היא לא מפלגה ציונית דתית. היא רוצה את קולות הציונים הדתיים, היא רוצה את הקולות החרדים, החילונים, הערבים, השולמנים. הם בעצם מפלגה כללית. אנחנו לא מפלגה כללית, אנחנו מפלגה שמאחדת את כל הכוחות הפוליטים האדירים לכוח חזק, ציוני דתי במדינת ישראל''.

לדבריה, ''לא כל מי שחובש כיפה סרוגה בכל מפלגה הוא מייצג את המגזר. אנחנו רוצים להישאר מגזריים, אנחנו רוצים להניף את הדגל בצורה ברורה, להגיד את הדברים כמו שצריך, להתחייב למסרים של עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל''.

''יש כיפות סרוגות בכל המפלגות הכלליות. גם בכחול לבן, גם אצל יאיר לפיד, בליכוד, אצל נפתלי בנט. זה שיש חברי כנסת מצויינים, כי הם באמת בוגרי הציונות הדתית, בכל המפלגות הדתיות, זה מצוין. מפלגה דתית לאומית יש רק אחת''.

ואיך תיראה הרשימה בבחירות לכנסת ה-24? חגית משה מספרת: ''אני קודם כל רוצה חיבור עם המפלגה הטבעית שלנו, איחוי למפלגה אחת. אני רוצה שתהיה מפלגה אחת במדינת ישראל שהיא תהיה מפלגת הסרוגים. אחר כך לגבי חבירה למפלגות אחרות, לחברים אחרים, אנחנו נשב עם כולם ונשקול יחד עם מי אנחנו נצא לחבירה משותפת''.