נפתלי בנט: "אני במלחמה על המדינה שלי"

נפתלי בנט התייחס למערכת הבחירות: "אני מתכוון להחליף את נתניהו. לאורך כל חיי כיזם, כל הזמן היו אנשים סקפטיים ואמרו: 'לא תצליח'"

103FM , י"א בשבט תשפ"א

שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט ויו"ר ימינה התייחס לסקרים לפיהם הוא לא מצליח להוות אלטרנטיבה שלטונית ראויה לליכוד בראשות נתניה.

"אני מתכוון להחליף את נתניהו, אנחנו יציבים על 12 מנדטים", ציין בנט והוסיף: "אני כבר לא נלחם על בנט, אני נלחם על המדינה".

בנט תקף את מפלגת תקווה חדשה: "המפלגה של סער נוזלת במנדט וחצי בשבוע כי רואים עוד פוליטיקאים שמחליפים פוליטיקאים. אני מעדיף את אביר קארה ועוד אלפים שבאים מהשטח, פייטרים, מאשר עוד חבורת פוליטיקאים שבשנת המשבר לא עשו דבר למען האזרחים. אביר הוא אדם סופר רציני, הוא איש מאוד נאמן לדרך שלו וגם אלינו. אנחנו היחידים שהיינו עם העם השנה ולא במסדרונות פוליטיים".

לדבריו, 'תקווה חדשה' בראשות סער היא "מפלגת אווירה שהיא כחול לבן הבאה, הפעם קוראים לה תקווה ובפעם הבאה אכזבה, כחול לבן, כחול צהוב, זה אותו דבר. מפלגות שהומצאו במשרדים בתל אביב אצל קופירייטרים ואני שואל – מנהיג נמדד במשבר, אנחנו חווים את המשבר הגדול ביותר שידעה מדינת ישראל מזה 50 שנה. איפה היה גדעון סער? אלקין? האוזר? איפה הם היו? מה הם עשו כשאני פתחתי מלוניות כשר ביטחון והבאתי בדיקות? כשנזרקתי על ידי נתניהו לאופוזיציה? איפה היה נתניהו בחודשי אפריל-יוני? בהחזרי מס לבריכה שלו ובלרקוח חוקי יסוד כדי שיוכל להתעסק עם בני גנץ ולסובב אותו, פשוט נעלמו מהזירה. לציבור הישראלי נמאס מאוד פוליטיקאים משומשים, יש לנו תוכניות מסודרות איך תוך 200 ימים מסדרים את המדינה".

בנט הוסיף להתרעם ומתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ושותפיו לממשלה: "מי שחתום על כך שאין תקציב למדינה זה בנימין נתניהו, ישראל כ"ץ, צביקה האוזר עם הפשרה המהוללת שלו שרק האריכה את חיי הממשלה ואלקין. אלה שרקחו לנו מצב שאין תקציב למדינה, שדקה לפני שעברו לגדעון סער שיבחו את נתניהו מעל כל במה. האופוזיציה היחידה שהייתה השנה לנתניהו זה אני, נלחמנו כי אנחנו פייטרים. אני מסרב לקשור את גורלי אליו (אל נתניהו). אנחנו חושבים שהוא נכשל, הוא צריך להתחלף. הציבור צריך להחליף אותו ואני פונה לציבור ואומר – לנתניהו יש הרבה זכויות, העסק פה בארץ לא מנוהל, תנו לנו צ'אנס'".

נפתלי בנט בנהריה
צילום: דוברות

תגובת הליכוד: 'בזמן שראש הממשלה נתניהו מביא מיליוני חיסונים ומוציא את ישראל מהקורונה, בנט מסרב להתחייב לממשלת ימין והחליט לקשור את גורלו לגדעון שאין לו ממשלה בלי לפיד ויתר השמאל'.

תגובת תקווה חדשה: 'בנט בלחץ גדול ולכן הוא מאבד עשתונות ויורה לכל הכיוונים. ההיסטריה של בנט לא תשנה עובדה אחת פשוטה, מי שמצביע לבנט, מצביע להשארת נתניהו, מי שמצביע גדעון סער, מצביע להחלפת נתניהו'.

"אין הנהגה בישראל"

בהמשך, הביע השר לשעבר את דעתו על ניהול המאבק בהתפשטות נגיף קורונה בישראל, ואמר: "אני במלחמה על בערך מיליון וחצי אזרחי מדינת ישראל שהם במצוקה כלכלית נוראה והם מופקרים, ובמלחמה על המדינה שלי. מי שמתנהל בצורה טובה לא חייב להגיע למצב שהוא הראשון בעולם שלוקח חיסון. אתה לא רוצה להיות שדה הניסוי הראשון אם הייתה לך חלופה יותר טובה. יש 160 מדינות עם פחות תמותה לנפש, ובערך 60 עם יותר", והוסיף: "הסתמכות בלעדית רק על החיסונים היא שגיאה, כי אתה שם את כל הביצים על משהו שאתה לא יודע אם יצליח. במקביל אין סגר, זה בדיחה, כל אחד עושה מה שהוא רוצה. במצב הנתון, אין מנוס אלא להגיע למצב שישראל סטרילית".

לדבריו, "אני הייתי שמח להיות אחת מהמדינות שלא זקוקה להיות הראשונה בחיסונים כי יש פה מידת סיכון, אבל שוב בהינתן שהיה כישלון כל השנה לא הייתה ברירה. המדינה פנימה לא מנוהלת, כל אחד עושה מה שהוא רוצה, ראש עיריית תל אביב הקים מדינה, גונב חיסונים ומקדים את תושבי העיר לפני אחרים בניגוד לחוק. החרדים או חלק מהם מפעילים מערכת חינוך, ואולי זה מה שצריך לעשות, אבל יש חוק ויש סדר שהמדינה קבעה ורון חולדאי וחלק מהחרדים עברו על החוק. אין הנהגה בישראל ואין כוח מוסרי להנהגה בישראל לבצע אכיפה, כי איך זה עובד? מי שהכי מסכן פוליטית את הממשלה הכושלת הזאת מקבל"