כתב היד של הרב אלי סדן: זה ההסכם שלא נחתם בין משה וסמוטריץ'

גורמים במפלגת הבית היהודי מציגים את "ההסכם עליו התמהמה סמוטריץ' לחתום שנכתב בכתב ידו של הרב אלי סדן".

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

כתב היד של הרב אלי סדן: זה ההסכם שלא נחתם בין משה וסמוטריץ'-ערוץ 7
חגית משה ובצלאל סמוטריץ'
צילום: נעם נסימי ודוד ווייל

גורמים בבית היהודי טוענים הבוקר (חמישי) כי בינם לבין יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הושג הסכם על ריצה משותפת בשיחות אתמול, אך לדבריהם "סמוטריץ' התמהמה עד שחתם עם בן גביר".

אמש חתמו מפלגת הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ' ומפלגת עוצמה יהודית-נעם על הסכם בלוק טכני במסגרתו ירוצו יחד בבחירות. על פי ההסכם עוצמה יהודית תקבל את מקומות 3 ו-6 ברשימה המאוחדת עם סמוטריץ'. מספר 2 שמור לבית היהודי והקמפיין ינוהל בידי סמוטריץ'.

אותם גורמים במפלגת הבית היהודי טוענים שלהם היה סיכום עוד לפני בן גביר ומציגים לראייה "דף מתוך אותו הסכם בלתי חתום בכתב ידו של הרב אלי סדן".

ההסכם שלא נחתם
צילום: באדיבות המצלם

אמש, לאחר הסיכום בין מפלגת הציונות הדתית ועוצמה יהודית שוחחה חגית משה עם חברי מרכז מפלגתה. "לפני שבועיים, כשנבחרתי לראשות הבית היהודי, חלמתי חלום. בחלום שלי ראיתי את הערב הזה, בו תוצג תמונת האחדות: אולם יפה עם בלונים ותפאורה מכובדת, בו יתקיים טקס החתימה של מפלגות הציונות הדתית, משם ישודר בזום אליכם. וכולם מחייכים מתחת למצלמות".

"כולנו רצינו לראות את הרגע הזה קורה כבר לפני שבועיים, חגיגי, מכובד, עם בשורת אחדות גדולה. אבל אז התעוררתי מהחלום, ובמציאות האמיתית דברים מתנהלים אחרת. גם אני חשבתי שדברים יתנהלו יותר בקלות. אבל משא ומתן מטבעו הוא סיפור מורכב ויש לנו אורך רוח. טובת הציונות הדתית ומרכזיותה של הבית היהודי כמפלגת האם של הציונות הדתית עמדה לנגד עיניי. אין אחדות שהיא שלימה ולמען השלום כל אחד מוותר על המקום שלו, אבל כדי להגיע לרגע הזה נדרשת עבודה קשה ומאומצת", אמרה.

משה הוסיפה שהיא מאמינה שעד סגירת הרשימות תצטרף הבית היהודי לאחדות בציונות הדתית. "אני מאמינה בדרך ולכן הסכמתי לצאת לדרך חדשה ולא פשוטה, שתבטיח לנו את עתיד שמגיע הייצוג הפוליטי החשוב של הציונות הדתית. אני מודעת לכמות הספינים שהסתובבו בתקשורת שהרעידה לצערי לא פעם את קבוצות הוואטסאפ השונות ואף הזיקו למו"מ. אך לא תמיד מה ששומעים בחוץ תואם את המציאות".