משרד הבריאות נלחם ברב יובל אשרוב

במשרד הבריאות פועלים להסרה מהרשת של סרטוני הרב יובל אשרוב בעקבות עצות שהוא נותן לגולשים נגד נטילת החיסון לקורונה.

ערוץ 7 , כ"ו בשבט תשפ"א

משרד הבריאות נלחם ברב יובל אשרוב-ערוץ 7
הרב אשרוב
יוני קמפינסקי

במשרד הבריאות זועמים על התנהלותו של הרב יובל הכהן אשרוב, מטפל אלטרנטיבי, שהמליץ ברשתות החברתיות שלא להתחסן נגד הקורונה, כך מדווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

בשבועות האחרונים הופצו סרטונים מטעמו של הרב אשרוב בהן הזהיר מפני סיכונים שיכולים לנבוע מהחיסון לקורונה שזכו לפופולריות רבה.

"אני תמה מאוד איפה פה המחלה החדשה. החליפו שם משפעת לקורונה. רק עם הרבה פחד מרופאים ותקשורת...הסוג הזה של חיסון זה כמו הנדסה גנטית. בדבר הזה יכול להיות כמה בעיות. הסיכונים שאני מביא מרופאים: מחלות אוטואינומיות, יש סביר להניח שיצור אצל חלק מהאוכלוסיה ועקרות", מזהיר הרב אשרוב באחד הסרטונים.

בסרטון אחר הוא מדבר על תופעה נדירה, בה הנוגדנים הנוצרים במהלך התגובה החיסונית תוקפים את הגוף בשלב מאוחר יותר. "אם התופעה הזאת מתרחשת אז כל מי שלוקח את החיסון בסיכון. ניסו את זה על שלושה סוגים של בעלי חיים. חתולים עכברים וקופים. הקופים הגיבו יפה מאוד לחיסון, הנוגדנים עלו אבל אחרי חמישה עד שבעה חודשים התחילו להופיע אצל הקופים מחלות ריאה קשות ודלקות וכולם התפגרו. נעשו מעט חיסונים בבעלי חיים וזה מידע שהוא מאוד מעורפל".

גולשים רבים ברשת מבקשים את עצתו של הרב בנוגע לחיסון ולחלק ניכר מהם, כולל חולים בעלי מחלות רקע, נענו בתשובה המתנגדת לחיסונים תוך ציון שההחלטה בסופו של דבר היא של השואל.

גם ידוענים רבים נמנים בין המתייעצים עם הרב והשחקנית אורנה בנאי שהתראיינה לכאן 11 בימים האחרונים סיפרה כי לא התחסנה בין היתר בעקבות דברים ששמעה מהרב אשרוב.

במשרד הבריאות אומרים כי הם פועלים להסרת הסרטונים והמידע של הרב אשרוב. עוד אמרו במשרד שבמהלך השבוע יועלה אתר מיוחד שבו יופרכו כל הטענות השקריות כלפי החיסונים.

מטעמו של הרב אשרוב נמסר, "לרב ניסיון רב שנים בטיפול בהצלחה באלפי חולים במחלות שונות וזאת בראי הרפואה הטבעית. נחדד: הרב לא מציג עצמו כרופא. עם זאת, את מרבית חייו מקדיש לקריאת מחקרים רפואיים, ללימוד ולמציאת טיפולים מצילי חיים. דבריו מייצגים את דעתו וניסיונו המקצועי העשיר ואינם מחליפים ייעוץ רפואי".