שירה איסקוב
שירה איסקובצילום: באדיבות "עובדה", קשת 12

אביעד משה, בעלה של שירה איסקוב שתקף אותה באלימות קשה, חתם היום (שלישי) על גט, זאת לאחר שסירב תחילה לעשות זאת.

הגט ניתן הודות לפעילות נמרצת של בית הדין הרבני האזורי בחיפה.

אב בית הדין הרב דניאל אדרי שטיפל בתיק דחה פעם אחר פעם את דרישות הבעל שמטרתן הייתה להאריך את משך התהליך. היום בתום הדיון השני בעניינה, ותוך פחות משבוע מעת פתיחת התיק, יוצאת שירה איסקוב לחופשי.

בסוף השבוע שעבר, מיד עם קבלת תביעת הגירושין שהגישה האישה, זימן בית הדין את הצדדים לדיון, זאת למרות המורכבות בהבאת אסיר לדיון מהרגע להרגע, ובמיוחד בעת מגפת הקורונה.

כבר באותו דיון הבהיר בית הדין לסרבן כי מעבר לכליאתו בעוון אלימות כלפי אשתו בית הדין עשויי להטיל עליו סנקציות נוספות וחמורות במידה ולא ייתן את הגט.

מנהל בתי הדין הרבניים הרב דוד מלכא, ברך את הרב דניאל אדרי והרבנים אלעד עלי ומשה זדה שעסקו בתיק, על הפעילות הנחושה הרגישה והמהירה בתיק מורכב זה. לצד זאת גינה מנהל בתי הדין הרבניים את ''ההתנהלות חסרת האחריות של חלק מארגונים הנשים הרדיקלים שלא היססו לנצל ניצול ציני מקרה טראגי ועגום זה, תוך הוצאת מידע שקרי לתקשורת, והכל במגמה להכפיש את בתי הדין, כל זאת על כתפיה הצרות של האישה שרק עכשיו מתחילה להשתקם מפצעיה''.

בתי הדין מסכמים בימים אלו שנת עשייה בה הותרו מעגינותן כ-180 נשים, תוך שימוש ביצירתיות, נחישות ובכל הכלים העומדים לרשות בתי הדין הרבניים.

שירה איסקוב: למה אני צריכה לראות את מי שניסה לרצוח אותי?ערוץ כנסת

נשיא בית הדין הרב דוד לאו שוחח עם דייני בית הדין בחיפה ושיבח אותם על כך שבתוך זמן קצר הביאו את העניין של שירה איסקוב לפיתרון ולמתן גט כבר בדיון השני בבית הדין, תוך הבהרה שלסרבנות גט יש מחיר קשה וכואב.

"המאבק במסורבות ובמסורבי הגט נמצא בראש סדר יומו של נשיא בית הדין מאז נכנס לתפקידו, כאשר בכל מקרה של סרבנות, עושים הדיינים כל מה שניתן במסגרת ההלכה, כולל סנקציות קשות ביותר, ואף מאסר בפועל עד למתן הגט. הרב ודייני בית הדין ימשיכו בפועלם זה למען מסורבות ומסורבי הגט בישראל", אמר הרב לאו.