הרב חיים קנייבסקי: מיליוני ילדים בבית - סכנה רוחנית ונפשית

מנהיג הציבור הליטאי מאשים את הממשלה בהזנחת ילדי ישראל, מבקש להחזירם ללימודים וקורא לכולם להתחסן ולשמור על הוראות הרופאים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשפ"א

הרב חיים קנייבסקי: מיליוני ילדים בבית - סכנה רוחנית ונפשית-ערוץ 7
הרב קנייבסקי
צילום: בית הרב קנייבסקי

מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי מאשים את הממשלה בהזנחת ילדי ישראל, ואמר לסובבים אותו כי "השלטונות" נותנים העדפה לכל נושא מלבד החינוך שהוא נשמת האומה, כלשונו.

"נאמר בגמרא כי השעמום והבטלה מביאים לידי חטא ומיליוני ילדי ישראל כבר נמצאים כשנה בביתם תוך סכנה רוחנית ונפשית ויש למצוא פתרון מיידי על מנת להחזירם לספסל הלימודים במהירות האפשרית תוך שימת דגש על שמירת התקנות וצורכי הבריאות", אמר הרב קנייבסקי.

לדברי מקורבי הרב קנייבסקי, נאמר לו על ידי נציגי הממשלה כי מערכת החינוך תיסגר רק לכמה ימים אך מאז כבר עבר למעלה מחודש ופתרון אמיתי לא נראה באופק.

הרב קנייבסקי קרא לחסן את כל המורים וצוותי ההוראה בישראל, על מנת להביא במהירות המירבית לפתיחת הלימודים בכל הארץ ''ושלא לבוא חלילה לידי סכנה בריאותית''.

מבית הרב נמסר: ''הרב קנייבסקי מורה לכלל הציבור, נשים וגברים להתחסן ולשמור על הוראות הרופאים ובפרט לצוותי החינוך להזדרז בכך''.

שרי הממשלה צפויים לאשר את פתיחת מערכת החינוך ביום חמישי הקרוב. בחדשות 12 דווח כי הלימודים יתחדשו מחרתיים באופן מצומצם ביותר - ביישובים ירוקים וצהובים בלבד.

גני ילדים, כיתות א-ד וי"א-י"ב ייפתחו מחדש בערים הצהובות והירוקות. בנוסף, בערים כתומות מתחת לציון רמזור של 6.5 ועם 70% לפחות של מחוסנים במנה שנייה מקרב אוכלוסיות הבני 50 ומעלה - כן תיפתח מערכת החינוך. מנגד, בערים כתומות עם ציון רמזור של 6.5 ומעלה ובערים אדומות - לא תיפתח מערכת החינוך.

המתווה המסתמן עליו תחליט הממשלה מאוחר יותר היום אומר כי כל המסגרות מהגיל הרך ועד כיתה ד' ייפתחו מיום חמישי בערים הצהובות והירוקות. בערים מעל 200 אלף תושבים, שכונות שיוגדרו צהובות וירוקות יוכלו לשלוח את הילדים למסגרות גם כן.