חגית משה: מאמינה שהליכוד וימינה ילכו יחד, נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה

יו"ר הבית היהודי סיפרה מדוע נכשל האיחוד הפוליטי של הציונות הדתית והודיעה: "אני תומכת בימינה, בנט לא הולך עם לפיד''.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשפ"א

חגית משה: מאמינה שהליכוד וימינה ילכו יחד, נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה-ערוץ 7
חגית משה
צילום: דוברות

יו"ר מפלגת הבית היהודי חגית משה סיפרה הבוקר (רביעי) בראיון ל'קלמן-ליברמן' ברשת ב' מדוע לא הצטרפה לרשימה ציונית-דתית מאוחדת עם מפלגות הציונות הדתית, עוצמה יהודית ונעם.

"ההצעה האחרונה שקיבלנו מבצלאל הייתה שאנחנו נירשם ונזדהה בכנסת כאיחוד הלאומי. בעצם למחוק את הבית היהודי ברשומות, אני לא הסכמתי לדבר הזה", אמרה משה.

לדבריה, ''בנט לא הולך עם לפיד, לא שמעתי שהוא הולך עם סער, אני תומכת בימינה, אני מאמינה שבנט והליכוד ילכו יחד כדי שתהיה קואליציה של 61 או 62 מנדטים. אנחנו תומכים בימינה ואני מעריכה שימינה והליכוד ילכו יחד ונפתלי בנט יהיה ראש ממשלה", הוסיפה יו"ר הבית היהודי.

בתוך כך, שר החינוך יואב גלנט מצטרף לבכירים נוספים בליכוד שהתבטאו נגד שיתוף הפעולה עם יו"ר עוצמה יהודית בקואליציה. בריאיון שישודר היום בוועידה השנתית של "בשבע" וערוץ 7 הוא ציין: "לא הייתי רוצה לראות את איתמר בן גביר שר בממשלת ישראל, אני לא חושב שזה יועיל לנו".

מעוצמה יהודית נמסר: "מוטב שגלנט יתעסק בגיבוש תוכנית יציאה מהקורונה למערכת החינוך ולא יחלק משרות שרים. גלנט ושכמותו תמיד העדיפו את השמאל על ממשלת ימין מלא, אבל אם נהיה חזקים לא תהיה להם ברירה".

אמש פורסם סקר של חברת 'קנטאר' שנערך עבור חדשות כאן 11, ומעלה כי לו היו הבחירות נערכות כיום היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-29 ומפלגת יש עתיד ב-18.

תקווה חדשה זוכה ב-14 מושבים, ימינה ב-13 מנדטים והרשימה המשותפת יורדת למספר חד ספרתי ומקבלת 9.

ש"ס משיגה בסקר 8 מנדטים, יהדות התורה 7 ומפלגת העבודה מתחזקת ומגיעה ל-7 מנדטים. ישראל ביתנו מקבלת 6 מושבים, מפלגת הציונות הדתית 5 וכחול לבן 4.

לראשונה בסקר זה, מפלגת מרצ לא עוברת את אחוז החסימה.

על פי הנתונים יכול בנימין נתניהו להרכיב ממשלת ימין בת 62 מנדטים שתכלול מלבד הליכוד גם את המפלגות החרדיות, ימינה ומפלגת הציונות הדתית.