כמעט 50% ממשרתי צה"ל כבר מחוסנים

ירידה במספר החולים: 1,861 משרתים בשירות חובה, קבע ועובדי צה"ל מאובחנים כחולים בקורונה במצב קל.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ד' באדר תשפ"א

כמעט 50% ממשרתי צה"ל כבר מחוסנים-ערוץ 7
חיסונים בצה"ל
צילום: דובר צה"ל

צה''ל הודיע הבוקר (שלישי) כי 1,861 משרתים בשירות חובה, קבע ועובדי צה"ל מאובחנים כחולים בקורונה במצב קל.

משרת צה"ל אחד מוגדר כחולה במצב קשה. 7,121 משרתים נמצאים בבידוד ביתי.

מספר החקירות האפדימיולוגיות שהסתיימו אתמול (ב') במערך החקירות של מפקדת 'אלון' עומד על 5,434.

עד כה, 47% מכלל משרתי צה"ל מחוסנים לנגיף הקורונה. לפי הגדרות חיל הרפואה מחוסנים הם משרתים אשר עבר שבוע ממועד קבלת מנת החיסון השניה או שהחלימו מקורונה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין סיפר הבוקר כי "יש שיפור בנתוני התחלואה בנגיף קורונה. עדיין, הם לא פשוטים. יש ירידה ברורה במספר החולים שמצבם קשה וגם במספר המאומתים, ויש עלייה מתמדת במספר המתחסנים - אך הזהירות מתבקשת".

השר אדלשטיין הוסיף כי "היום נעבור את ארבעת מיליון המחוסנים בישראל, מתוכם 2,612,000 קיבלו גם את החיסון השני. אתמול חוסנו 156,000 איש". שר הבריאות התייחס גם לפעימה השנייה בהקלות בסגר שאושרו אתמול, ואמר: "אנחנו עוד רחוקים מלחזור לשגרה, אבל אני שמח שאתמול אושר בקבינט שניתן לפתוח מספר תחומים בזהירות המתבקשת. הדרך עדיין ארוכה".

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, הוסיף השר אדלשטיין: "הרבה מאוד תלוי באחריות אישית של האנשים. צריכים להבין שזאת לא חגיגה עדיין". בנוגע לדרכון הירוק שיקנה הטבות למתחסנים, אמר שר הבריאות כי החלוקה מאוד ברורה. איפה שיש כניסה ספונטנית יהיה קשה מאוד לבצע את העניין של הדרכון הירוק.

יחד עם ההקלות, בהן פתיחת בתי תפילה, אושרו אתמול הגבלות בנוגע לחגיגות הפורים בצל הקורונה. ההצעה כוללת איסור מסיבות, תהלוכות ואירועים רבי משתתפים; איסור משאיות שמחה; סעודות חג במסגרת המשפחה הגרעינית בלבד וסגירת קבר הרשב"י. הגבלות הפורים לא יכללו הגבלות תנועה, אלא רק הגבלות התקהלות. בנושא זה אמר אדלשטיין כי "בפורים אפשר לשמוע מגילה ולאכול סעודה בחוג מצומצם, אבל אסור להגיע להתקהלויות".

מנחם גישייד אשר מלווה את הרב אלימלך פירר במשך 20 שנה, יצא אתמול בקריאה נרגשת לציבור: "צאו להתחסן".

"כמה היה מוכן להקריב, אדם שרואה את מצבו של אביו מדרדר במהירות על מנת לייצב את מצבו ואף להבריא אותו? אני רואה מדי יום אנשים שמוכנים לעשות הכל כדי להציל את הקרובים שלהם, יש כבר כמעט 2.5 מליון איש בעולם שהחיסון לא יעזור להם, המחלה נצחה אותם, ההתנגדות לחיסונים מורכבת בעיקר מפייק ניוז ובורות", אמר גשייד בראיון לחדשות 13.