הספורט חזר במתכונת מלאה, לאחר 11 חודשים כמעט שלא היה פעיל בצורה רציפה. שר התרבות והספורט חילי טרופר שוחח עם פאנל הספורט על חזרתו של עולם הספורט לפעילות והסביר את המתווה לחזרתם של הקהל למגרשים.

"אף אחד ממשרד הבריאות ידבר איתך או יגיד לך הבטחות באוויר, אני נזהר מאוד. יש מתווה של משרד הבריאות שבכל יציע יהיו בו אחוזי תפוסה מסויימים, אי אפשר להגיד מספרים מוחלטים בספורט, לכן ביקשנו אחוזי תפוסה אנחנו רוצים 75 אחוזי תפוסה, כל הדבר הזה משרד הבריאות לא מקבל הוא רוצה לאט לאט בפעימות, לנו היה חשוב לשים רגל בדלת. שני מקומות יחידים שאפשר להתקהל ביחד זה תרבות וספורט.

''מה שמתאים לתרבות לא מתאים לספורט בגלל זה אנחנו מדברים על אחוזי תפוסה. כרגע יש פגישה על זה, אני רוצה שבכל פעימה אנחנו נגדל. לא נחזור מהר למספרים שהיינו לפני הקורונה, במקומות גדולים כמו סמי עופר, אנחנו רוצים 75 אחוז תפוסה של מחוסנים מחלימים ונבדקים. הצד השני אומר שני דברים, הסיפור של נבדקים, יש בספורט ילדים ולכן מערך הבדיקות יקרוס אם עשרות אלפים ילכו להיבדק בסוף שבוע.

''הדבר השני הוא שאתה צריך לנהל קהל בצורה מאוד מורכבת, להכניס 3000 איש לאצטדיון זה מסובך להכניס את הקהל. יש משא ומתן שכל פעימה הקהל יגדל. אני לא מאמין שיהיו עשרות אלפים בתקופה הקרובה במגרשים, התחלואה היא עדיין גבוהה".

בהמשך סיכם טרופר את עבודתו במשרד הספורט, "אני מת על המשרד הזה, הייתי שמח להישאר, סיכום ביניים? תקופה סופר משמעותית, ואני מקווה שעשיתי כמה שיותר להציל את עולם הספורט הישראלי. עשיתי מה שאני יכול להרים את הספורט על הרגליים ואני גאה בזה".

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו