אביגדור ליברמן: נתנגד לפסקת ההתגברות

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, פרסם הבוקר את "עשרת הדברות של ישראל ביתנו לממשל תקין" הכוללות בין היתר התנגדות לחוק צרפתי ולפסקת ההתגברות

ערוץ 7 , י' באדר תשפ"א

אביגדור ליברמן: נתנגד לפסקת ההתגברות-ערוץ 7
אביגדור ליברמן
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, פרסם הבוקר (שני) בסדרת ציוצים ברשת הטוויטר את "עשרת הדיברות של ישראל ביתנו לממשל תקין".

בין ה"דברות" אותן הציג ליברמן ניתן למצוא "הגבלת כהונת רה"מ לשתי קדנציות בלבד, בנות 5 שנים כל אחת ובהתאם שינוי חוק הבחירות לכנסת. הבחירות לכנסת ולשלטון המקומי יערכו באותו היום".

כמו כן מבקש ליברמן לקבוע "איסור בחוק על ח"כ שמוגש נגדו כתב אישום להתמודד לנשיאות או להיות מועמד להרכבת הממשלה".

עוד מציע ליברמן לחייב את ראש הממשלה, השרים וכל ראשי המפלגות לפרסם דו"ח הצהרת הון ברבים, וכן להגביל מספר השרים כך שבכל ממשלה עתידית יכהנו לכל היותר 21 שרים, (לא כולל רה"מ) ו-7 סגני שרים.

"דיברות" נוספות ברשימתו של ליברמן הן, "חובת ייצוג הולם לנשים ברשימות לכנסת" וכן "התנגדות לחוק הצרפתי", "התנגדות לפסקת ההתגברות", "הקמת ועדת חקירה ממלכתית בנושא הטיפול במגפת הקורונה בכל ההיבטים - רפואים וכלכליים", וכן "חוק שקיפות ופיקוח על כל פעילות המפלגות במרחב המקוון".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית הגיב למפנה שחל בעמדות של ליברמן וישראל ביתנו וצייץ: "הפרשיות הפליליות שנקשרו בשמו של ליברמן וחבריו למפלגה והתלות שלו בגורמי אכיפת החוק שברצותם יחקרו וברצותם יאתרגו, גרמו לו להפוך את עורו במאה ושמונים מעלות והפכו אותו לעבד נרצע של החונטה המשפטית ולכזה שבעשרת הדברות שלו הנצחת ההפיכה השיפוטית ושלטון בג"ץ. שמאל על מלא. זגזגן על מלא".

ליברמן לא נותר חייב וכתב: "סמוטריץ' וחבריו מייצגים חבורת משיחיים והזויים שמנסים להחזיר את ישראל לימי דוד המלך ושאול המלך ולמשפט התורה. ישראל ביתנו הולכת בדרכם של ז'בוטינסקי ובגין ומאמינה שיש שופטים בירושלים. לא ניתן להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה".