איילת שקד: "הליכוד אף פעם לא היו באמת ימין"

ח"כ איילת שקד (ימינה) על הידיעה כי סגן שר מהליכוד ניהל מגעים חשאיים עם גורמים פלסטינים: "מדובר בפשיטת רגל אידאולוגית של הליכוד"

103FM , י' באדר תשפ"א

איילת שקד: "הליכוד אף פעם לא היו באמת ימין"-ערוץ 7
איילת שקד
צילום: חזקי ברוך

חברת הכנסת איילת שקד מימינה שוחחה היום (שני) עם בן כספית וינון מגל על התוכנית הכלכלית של מפלגתה, התייחסה להתנהלות במפלגת העבודה, והדגישה כי היא לא תשב עם אבתיסאם מראענה בקואליציה.

ח"כ איילת שקד הסבירה את חשיבותה של התוכנית הכלכלית, אותה הציג אמש יו"ר המפלגה, ואמרה: "החזון - להוריד מיסים באופן משמעותי, להוריד מס הכנסה, מס חברות, ולהקפיא את המגזר הציבורי. לא מפטרים, אבל לא מגדילים". היא ציינה כי ב-2003 התל"ג לנפש בסינגפור ובישראל היה זהה, בעוד שכיום "הם הרבה יותר טובים מאיתנו. כי בממשלות נתניהו המגזר הציבורי הלך וטפח, והמיסוי לא ירד".

לדבריה, הדרך לעודד צריכה וצמיחה היא בהורדת המיסים, "לאנשים יהיה כוח קניה ויבזבזו יותר. זה דורש צעדים לא פשוטים, גם מלחמה עם ההסתדרות במובנים מסוימים, צריך הרבה כוח פוליטי אבל לכל אזרח יכול להות יותר כסף בכיס אם הולכים על זה. אני מקווה שאנשים יצביעו לא רק לפי הסלוגן כן ביבי או לא ביבי אלא לפי מהות. אנחנו יכולים להיות יותר טובים מסינגפור".

בהמשך, התייחסה למצב הפוליטי, ולהימנעות המוחלטת של חברי ימינה להשיב לשאלה – האם ישבו בממשלה עם נתניהו או לא. חברת הכנסת תהתה: "לא מאסתם בזה? אני חושבת שיש הרבה אנשים שמאסו בשאלה הזו, מה גם שאין ספור פוליטיקאים הבטיחו א' ועשו ב'. גנץ, אשכנזי, ניסנקורן, הנדל, האוזר, אז מספיק עם זה. תשאלו את עצמכם מי יכול ללחץ את ישראל מהמשבר הזה".

על הידיעה כי סגן שר מהליכוד ניהל מגעים חשאיים עם גורמים פלסטינים לגבי תמיכה שקטה בנתניהו, אמרה שקד: "זו פשיטת רגל אידיאולוגית של הליכוד. ללכת לרשות הפלסטינית ולשתף איתם פעולה פוליטית זו חציית קווים אדומים. מנסור עבאס בסוף זה התנועה האסלאמית, אנשים שהלכו לבקר את המחבלים שרצחו את החיילים בליל הקלשונים בכלא. שיתוף פעולה של נתניהו עם מנסור עבאס זו עוד פשיטת רגל אידיאולוגית. אבל זה לא מפליא אותי, אף פעם הם לא היו באמת ימין".