השר אופיר אקוניס
השר אופיר אקוניס צילום: יוני קמפינסקי

השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס (הליכוד) התייחס היום לסקרים האחרונים וטען כי הם מופרכים, והגיב לדיווח לפיו סגן השר פטין מולא מהליכוד פנה לגורמים ברשות הפלסטינית במטרה לחזק את נתניהו בבחירות, ולהחלטת הממשלה להטיל עוצר לילי במהלך חג הפורים.

השר אקוניס דחה את תוצאות סקר המנדטים ואמר: "הסקרים מופרכים. אין הלימה בין מה שאנחנו שומעים ברחובות, לבין מה שאנחנו רואים בסקרים". לדבריו, בסקרי העומק של הליכוד הם עומדים על מספר מנדטים שמתחיל בספרה 3.

הוא התייחס להתחייבות של יו"ר ימינה נפתלי בנט הבוקר, כי לא יישב בממשלה תחת לפיד. השר הסביר את המשמעות: "בנט אומר אין שום היתכנות לממשלה אחרת בישראל, מלבד ממשלה בראשות הליכוד ונתניהו. הנה הוא אומר את זה בעצמו". מנגד, נפתלי בנט דואג להדגיש בכל ריאיון כי בכוונתו להחליף את נתניהו בשלטון. על כך אמר השר אקוניס: "הציבור, בניגוד למה שחושבים חלק מן הפרשנים, הוא נבון, מפוקח. אין ראש ממשלה עם 11 מנדטים, וגם לא סער עם 13. שאלקין יפסיק לקשקש לציבור שיש כל מיני שיטות בהן המפלגה שאיננה הגדולה ביותר מרכיבה את הממשלה".

בהמשך, הגיב לידיעות לפיהן סגן השר פטין מולא (הליכוד) קיים מגעים עם הרשות הפלסטינית על מנת לשנות את דפוסי ההצבעה של ערביי ישראל. הוא ציין כי אינו בקיא בפרטים, אך הוסיף: "אין בכלל תסריט כזה שאנחנו צריכים תמיכה של הרשות הפלסטינית בליכוד. הדבר הזה, אם היה, הוא מיותר, הוא מגונה ואני מגנה את זה". באשר לאפשרות שהליכוד תישען על רע"מ בראשות מנסור עבאס, אמר: "אנחנו לא מתכוונים להישען על עבאס או על הרשימה המשותפת, בניגוד ללפיד שאמר שלשום 'אקים ממשלה עם הרשימה המשותפת'".

השר לשיתוף פעולה אזורי התייחס לסגר המתוכנן בליל פורים, ולעלייה בתחלואה: "מספר החולים קשה בירידה. איסור התקהלויות עדיין בתוקף וכדאי להזכיר את זה. אני מפציר בציבור למען בריאותכם, למען ליל הסדר, אל תעשו השנה מסיבות בפורים, לא טישים ולא מסיבות".

הוא הדגיש: "הקורונה אינה פוליטית. הדבקות לא מבחינות בין מצביעי הליכוד, למצביעי מרצ או ללפיד. לכן אני מבקש מכולם לשמור על ההנחיות גם בפורים". לסיום הבהיר השר: "בניגוד לכל הקונספירציות, בכל מיני מגזרים, על ידי כל מיני אנשים, ללכת להתחסן זוהי ההצלה הגדולה של הכלכלה, התרבות, הספורט, המסחר, הלימודים, החיים. זה הכול".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו