דני דיין: "אם נתניהו ימשיך להיות ראש הממשלה - זה רע לישראל"

דני דיין מועמד מפלגת תקווה חדשה התייחס לירידה התלולה של המפלגה בסקרים: "המנוע של המערכת הפוליטית מקולקל, ורק גדעון סער יכול להכניס את היד ולתקן את זה"

103FM , כ"ו באדר תשפ"א

מפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער החלה לרדת במספר המנדטים בסקרים האחרונים, ואמש עמדה על 9 מנדטים בלבד בסקר של 'חדשות 13'.

בן כספית וינון מגל שוחחו עם היום (רביעי) עם דני דיין מועמד המפלגה שטען כי הסיבה לכך היא מכיוון שה'אש' של הקמפיינים של המתחרים מכוונת אליהם.

דיין אמר, "אף אחד מאיתנו לא חשב שזה יהיה מסע קל. אנחנו רואים שאנחנו היעד הבלעדי להתקפות של כל השופרות, של ברדוגו ואלי ציפורי ואחרים".

דיין ממוקם במספר 11 ברשימה, ואם ביום הבחירות תקווה חדשה אכן תקבל מספר חד ספרתי של מנדטים, הוא לא ייכנס לכנסת הבאה. על כך הוא אמר: "לא תפרתי חליפות כשהיו לנו 18 מנדטים בסקרים, השאלה היא לא אני. יש דברים יותר חשובים מגורלו של דני דיין וזה עתיד המדינה".

הוא השווה את מצב הפוליטיקה הישראלית למנוע מקולקל, והסביר שרק סער יכול 'להכניס את היד למנוע ולתקן אותו מבלי להתלכלך'. "יש אדם שמו גדעון סער, כשאני משווה אותו לשני האנשים שמתמודדים, פחות או יותר, באותה גזרה נפתלי בנט ויאיר לפיד, אין שום ספק שהוא המתאים ביותר לראש הממשלה", והוסיף: "שמעתי את התגובות שימינה מפרסמת אחרי ראיונות שלי, התביישתי בשבילם, בשביל נפתלי ידיד הטוב. אמרתי להם – 'הניסיון שלכם לרדת נמוך לרמה של התגובות של הליכוד, אתם אף פעם לא תשתוו לטופז ולבנימין נתניהו', אבל הם מתעקשים לנסות".

דיין דחה את הדיווחים באשר למשבר ביחסים בינו לבין יו"ר המפלגה גדעון סער: "לך תוכיח שאין לך אחות. קשקוש מוחלט. היחסים שלי עם גדעון סער מצוינים", ואף התייחס לחיקוי של סער בתוכנית הסאטירה 'ארץ נהדרת': "כל התכונות שכביכול דודו ארז בארץ נהדרת יורד עליו, הן בדיוק מה שמכשיר אותו להיות ראש ממשלת ישראל. באו לקלל ויצאו מברכים, אלה התכונות, האיש ממוקד מטרה, קר רוח, מנהיג. הוא יכול לנהל את ענייניה של מדינת ישראל בצורה יוצאת מן הכלל, פשוט יש לו את זה".

אתה מודאג?

"אני מודאג, למדינת ישראל יש 3 אפשרויות – או שנתניהו ימשיך להיות רה"מ, שבעיניי זה דבר רע למדינת ישראל; או שגדעון סער יהיה ראש ממשלה כי הוא היחיד; או שנלך לבחירות חמישיות".