שמעון ריקלין: מנסור עבאס מעדיף את נתניהו

עיתונאי ערוץ 20 שמעון ריקלין תומך בהקמת ממשלה עם רע''מ: "הסכמי אברהם יצרו זעזוע ושינוי אדיר בתוך החברה הערבית".

103FM , י"ט בניסן תשפ"א

העיתונאי שמעון ריקלין ('ערוץ 20') מזועזע מהאפשרות שיו"ר ימינה נפתלי בנט יקבל את הבכורה להיות ראש הממשלה עם קואליציה של מפלגות ימין ושמאל.

"חלקים בציונות הדתית, משתתפים כעת בשיא מחול העבדות שלהם: עזרה לאליטה לחסל את נתניהו הנציג המובהק של המסורתיים והקהלים הדחויים מעמדת כוח. בידי השליח בנט", כתב ריקלין בטוויטר. "אבל הם הרי יודעים שהחיים הם גלגל. אנחנו לא נשכח ולא נסלח לבנט ולתומכיו על המהלך המחפיר והשקרי הזה. תזכרו את הציוץ הזה''.

ריקלין שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ברדיו 103FM, והסביר: "זו תהיה טעות חייו של בנט להיות ראש הממשלה, מעשה כזה ינתק אותו מהימין. אם נלך לממשלה בראשות בנט, תוך חצי שנה עד שנה יהיו בחירות".

''אהוד ברק היה ראש ממשלה ל-5 דקות ואיש מתוסכל אחרי זה לכל החיים. לדעתי בנט צועד באותו נתיב", טען ריקלין.

ריקלין נשאל על תמיכתו בהקמת ממשלה של הליכוד עם רע''מ, ואמר: "לא אני השתניתי - הסכמי אברהם יצרו זעזוע ושינוי אדיר בתוך החברה הערבית, ומנסור עבאס מעדיף את נתניהו... אני מתנגד למשותפת גם עכשיו".

אמש דווח בחדשות 12 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מציע לבנט להצטרף לליכוד, בתמורה להמלצה עליו לנשיא בשבוע הבא.

ההצעה של נתניהו לבנט כוללת שיריון של שבעת חברי ימינה ב-37 המקומות הראשונים ברשימת הליכוד בשתי מערכות הבחירות הקרובות, ללא קשר לשאלה מתי הן יתקיימו.

בנוסף, מוצע לבנט ייצוג באותו יחס במרכז הליכוד ובקרב מתפקדי המפלגה, דהיינו כ-17% מחברי כל המוסד. נתניהו נפגש השבוע עם יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ כדי לקבל את הסכמתו למהלך.

מימינה נמסר בתגובה, "נפתלי בנט דואג לאזרחים, לא לשיריונים. בנט ימשיך לעשות כל מאמץ כדי להקים ממשלה טובה ויציבה שתחלץ את ישראל מהכאוס".