להאיר את שמי הלילה
להאיר את שמי הלילה צילום: iStock

זיקוקים הם חלק בלתי נפרד מחגיגות יום העצמאות, אבל לא רק אצלנו. אז אם פספסתם את הזיקוקים מאתמול, או שעדיין לא ראיתם מספיק- ריכזנו עבורכם את מופעי הזיקוקים המדהימים בעולם.

הטובים בעולם

אחד ממופעי הזיקוקים המרשימים בעולם מתרחש כל שנה באוסטרליה לכבוד השנה האזרחית החדשה. הזיקוקים בסידני מופעלים מעל סמלי העיר- בית האופרה וגשר הנמל במופע זיקוקים שנחשב לאחד מהטובים בעולם.

שיאני העולם

בדובאי, כמו בדובאי, אוהבים לעשות את הכל בצורה הכי מוגזמת שאפשר. במהלך עשר השנים האחרונות הספיקו באיחוד האמירויות לשבור לא פחות מחמישה שיאים שקשורים למופעי זיקוקים. הבעיה העיקרית במופעים של דובאי היא שלפעמים יש תחושה שצריך לפחות עוד שני זוגות עיניים בשביל לעקוב אחרי כל הפיצוצים בשמיים.

הגדולים ביותר

בניגוד למופעים של דובאי, יש גם כאלו שמעדיפים לרכז את כל הזיקוקים למקום אחד. ביפן נערך מופע זיקוקים מרהיב עם פגזים כדוריים מהגדולים בעולם שיצרו מופע מהפנט בשמיים.

להאיר את הים

בריו דה ז'נרו נאספים בכל שנה אלפי אנשים לחזות באחד ממופעי הזיקוקים הטובים בעולם. המופע מתקיים בכל שנה בראש השנה האזרחית בחוף הים וההשתקפות של הזיקוקים במים מאירה את הלילה.

זיקוקים מהצד השני

אחרי שכבר התרגלנו לראות את הזיקוקים מלמטה- הגיע הזמן לראות אותם גם מהצד השני. בעזרת צילום מרחפנים בשמיים יש מי שכבר הספיק לתפוס את מופעי הזיקוקים מקרוב מאוד, ולהעביר את הצילומים לרשת לפני שהרחפן ייפגע.

מופע הזיקוקים של העתיד?

בשנים האחרונות התפתחה אפשרות חדשה של מופע זיקוקים- מופעי רחפנים. הרחפנים נשלטים על ידי מחשב מרכזי שמאיר בעזרתם צורות מורכבות בשמיים. לא ברור האם הרחפנים באמת עתידים להחליף את הזיקוקים, אבל הגיוני שבעתיד נראה יותר ויותר שילובים בין השניים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו