שרה לוסי חלימי
שרה לוסי חלימי צילום: באדיבות המשפחה

בעקבות ביטול משפטו של הרוצח המוסלמי של שרה חלימי הי"ד בצרפת, אחותה הישראלית מתכוונת לפנות למערכת המשפט בישראל על מנת לקיים את המשפט כאן בארץ.

עורכי הדין של המשפחה מתכוונים לפנות למערכת המשפט בישראל בשם אחותה של שרה, בעלת אזרחות ישראלית, בהתבסס על החוק נגד פשעים אנטישמיים שבוצעו בחו"ל ומדווחים על ידי אזרח ישראלי.

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב שחשף לציבור הרחב את מעשה הרצח לאחר שזה לא דווח בצרפת, אמר היום: "הרוצח של שרה חלימי יהיה במוקדם ובמאוחר אדם חופשי. אני עוד מקווה שהרוצח יישפט בצרפת אבל במידה וזה לא יקרה, אני מעדיף שיתקיים משפט בישראל מאשר שלא יהיה משפט כלל.

''אחרי דבריו של הנשיא מקרון, אנחנו בפרלמנט כנראה נצליח לשנות את החוק אבל זה לא יהיה רטרואקטיבי. אין למצב הזה תקדים. איך רוצח ללא עבר פסיכיאטרי, חומק ממשפט בגלל סמים? מחבלים שיוצאים לפיגועים מסוממים לא יישפטו? ישראל היא מדינת חוק והיא גם תעודת ביטוח החיים היחידה שיש לעם היהודי בעולם''.

חביב הוסיף: ''גם אם אנחנו לא מדברים על אותם פשעים, בשביל לשפוט את אייכמן, ישראל הגיעה עד לארגנטינה. לשרה חלימי מגיע שרוצחה יישפט וייענש. איך משפחתה יכולה להתאבל כשהרוצח צפוי להשתחרר ללא משפט?".