האוסקר הערב: סרטים שלא שודרו בארץ

לאחר שנדחה בחודשיים יתקיים הערב טקס האוסקר, כשלמעשה, חוץ מהמועמדים של נטפליקס, הצופה הישראלי כלל לא נחשף לשאר הסרטים

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , י"ג באייר תשפ"א

האוסקר הערב: סרטים שלא שודרו בארץ-ערוץ 7
פרסי האוסקר. ארכיון
צילום: רויטרס

טקס האוסקר שיתקיים הערב (לפי שעון ארצות הברית, אצלנו זה יוצא אי שם בשעות המאוחרות) יהיה האוסקר ה93 במספר, והוא יכלול את הסרטים הטובים ביותר שיצאו בין ינואר 2020 לפברואר 2021.

הסיבה לדחייה של הטקס ולכך שהוא יכיל סרטים ששוחררו על פני יותר משנה אחת היא כמובן מגיפת הקורונה, שגם תעניק לטקס הנוכחי ממד היסטורי בכך שהוא יהיה הראשון, מאז טקס פרסי האוסקר השישי, בו סרטים שיצאו בשנתיים קלנדריות שונות יהיו זכאים להתמודד על פרס באותו טקס.

אבל, וזה אבל גדול, גם סרטים שלמרות הקורונה שוחררו בשנה האחרונה והצליחו להשיג מועמדות לטקס ולפרס הנחשק, טרם הופצו בישראל וחלקם כבר לא יופצו בכלל. מתוך שמונת הסרטים המתמודדים על התואר הסרט הטוב ביותר, רק שניים היה ניתן לראות פה בארץ באופן חוקי: 'מאנק' ו'משפט השבעה משיקגו' שגם סוקרו כאן במדור.

מלבד היותה של נטפליקס המרוויחה הגדולה של השנה האחרונה בה בתי הקולנוע היו סגורים, היא גם גורפת כמות מכובדת של מועמדיות עם לא פחות מ35 מועמדיות לפרסים שונים. עשרה מהם, אגב, גרף הסרט 'מאנק' לבדו.

ואיך אפשר בלי הנציגות הישראלית- הסרט "עין לבנה" של הבמאי תומר שושן מועמד בקטגוריית הסרט הקצר. הסרט, בבימויו של תומר שושן, צולם בשוט אחד ועוקב אחר עימות לילי בין צעיר תל אביבי (דניאל גד) היוצא לחפש אחר אופניו הגנובים ומתעקש להאשים במעשה מסתנן אריתראי חף מפשע.