45 בני אדם נהרגו וכ-150 נפצעו הלילה (שישי) כתוצאה מדוחק כבד בהילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון.

למכון לרפואה משפטית באבו כביר הועברו 45 גופות הרוגי האסון במירון. עד כה זוהו 12 מהן והתהליך עשוי להימשך עוד שעות רבות.

תהליך הזיהוי מתנהל במספר שלבים הכוללים איסוף פרטים אישיים ומזהים על-ידי נציגי המשטרה.

הפרטים נאספים מבני המשפחה שבאופן טבעי נמצאים במצוקה, וככל שהגופות לא זוהו בשטח, נדרשות גם טביעות אצבעות, בדיקות שיניים, בדיקת CT, ובדיקות DNA ככל שנדרש.

במשרד הבריאות מסבירים: ''זהו תהליך שאורך זמן ולא ניתן להאיצו. כל צוות המכון תוגבר בצוותים מומחים ועובדים סוציאליים שמלווים כל משפחה ברגישות הנדרשת בארוע טראגי שכזה. במכון נמצאים רבנים, רב המכון והרב של זק''א אשר יוצאים למשפחות הכואבות ומדברים איתן''.

ד״ר חן קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית: ״עובדי המכון והצוותים שהגיעו עובדים במסירות וברגישות להשלמת תהליך הזיהוי. אנחנו פועלים במלא המרץ אך יש להבין שמדובר בתהליך מורכב ורגיש ועלינו לפעול באחריות ולהמנע חלילה מטעויות גורליות. ליבנו עם המשפחות ביום קשה זה״.

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו הגיע לאבו כביר כדי לסייע למשפחות הרבות שממתינות במקום, לתת מענה לשאלות הלכתיות שעולות וכן לפעול לסיום הליך הזיהוי של כלל הנפטרים עוד בטרם כניסת השבת.

חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו הלילה טיפול לנפגעים, בהם מחוסרי הכרה, קבעו את מותם של ההרוגים ופינו את הפצועים לבתי החולים הדסה עין כרם, רמב''ם, זיו בצפת, פוריה בטבריה והמרכז הרפואי לגליל בנהריה.

לוחמי חטיבת החילוץ של פיקוד העורף, כוחות רפואה מפיקוד הצפון ומספר מסוקים של חיל האוויר עם צוותי רפואה ולוחמי 669 מסייעים באירוע רב הנפגעים במירון.

הכוחות סייעו בפינוי הפצועים וההרוגים, במתן טיפול רפואי בנקודה, בפינוי מוסק מהיר של הפצועים לבתי החולים וכן בויסות נפגעים מוסק בין בתי החולים.

בתי החולים פתחו קווי חירום: נהריה 1255141, זיו 1255161, פוריה 1255162, רמב"ם 1255144, חיפוש נעדרים 1201*.

עוד באותו נושא:

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לחצו כאן

מאות אלפי החוגגים בהר מפונים ממנו בסיוע כוחות משטרה, זק"א ומתנדבים. הדרכים להר מירון נחסמו. והאוטובוסים שהיו בדרכם צפונה מכל רחבי הארץ אולצו להסתובב.

המשטרה קראה לציבור הנמצא על ההר להגיע לתחנות ההסעה והחניונים על מנת שניתן יהיה לפנות את כלל המבקרים. ''אנו מבקשים מכל המבקרים הנמצאים בדרכם להר מירון לשוב על עקבותיהם, הכניסות להר נסגרו ולא תתאפשר הגעת מבקרים''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: ''אסון כבד בהר מירון. כולנו מתפללים לרפואת הנפגעים. אני מבקש לחזק את כוחות ההצלה הפועלים במקום''.

נשיא המדינה ראובן ריבלין: ''בחרדה גדולה אני עוקב אחר הדיווחים ממירון ומתפלל לרפואת הפצועים. אל נא רפא נא להם''.

משרד הבריאות הודיע כי המכון לרפואה משפטית באבו כביר ערוך לקליטת ההרוגים באסון במירון וכן לקליטה ולסיוע עבור משפחות המגיעות לזהות את יקיריהם. המשפחות נתבקשו להביא עימן חפצים שיוכלו לסייע בזיהוי

במכון פועלים עובדים סוציאליים מהרשויות הרלוונטיות כולל דוברי יידיש.

"המכון פועל על מנת לסיים את תהליך הזיהוי מהר ככל הניתן בכוח אדם מתוגבר. החלו בתהליך העברת הגופות למכון. הליך הזיהוי ייעשה בצורה מדעית במהירות האפשרית ככל שניתן", נמסר מטעם משרד הבריאות.

צילום: ירון בלושטיין/TPS
          צילום: מעיין ברבי/TPS
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו