הסוכנות מעניקה סיוע חירום למשפחות חללי האסון בהר מירון

המענק נועד להקל על המשפחות בהתארגנות בימי האבל, והוא ניתן בהתגייסות מהירה של קהילת טורונטו וקרן היסוד למען נפגעי האסון בישראל

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

הסוכנות מעניקה סיוע חירום למשפחות חללי האסון בהר מירון-ערוץ 7
אסון במירון
צילום: ירון בלושטיין/TPS

הסוכנות יהודית תעניק מענק חירום למשפחות שאיבדו את יקיריהן באסון הר מירון, זאת בזכות תרומה מיוחדת של הפדרציה היהודית של טורונטו וקרן היסוד שנרתמו לסייע באופן מידי למשפחות של 45 ילדים, נערים וגברים שאיבדו את חייהם בטרגדיה הנוראית.

המענק בגובה של 4,000 ש" לכל משפחה יועבר לאלמנות שאיבדו בעל באסון ובמקרה של צעירים שלא הספיקו להקים משפחה יועבר כבר בימים הקרובים המענק להורים שאיבדו את בנם.

הסיוע המידי נועד להפגין הזדהות עם הכאב הנורא של מי שאיבדו את היקר להם מכל ולהקל עליהם בהתארגנות בימי האבל הקשים. זהו מפגן נוסף של סולידריות יהודית בהמשך להבעות תמיכה שהתקבלו מאז היוודע דבר האסון מקהילות וארגונים יהודיים בכל רחבי העולם.

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג ציין, "לאורך הימים האחרונים לא פסקו להגיע אל הסוכנות היהודית דרישות לשלום הפצועים ותנחומים למשפחות הקורבנות מקהילות יהודיות ברחבי תבל. לצערנו לסוכנות היהודית יש ניסיון רב שנים בליווי בודדים ומשפחות שחוו אסונות וטרגדיות בישראל ובתפוצות וגם הפעם היא מתגייסת ביחד עם הפדרציה היהודית של טורונטו ובאמצעות קרן היסוד לסייע למשפחות הקורבנות באסון הנורא הזה. ביטוי מוחשי לערבות ההדדית ולמושג 'כל ישראל ערבין זה בזה'".

נשיא ומנכ"ל הפדרציה היהודית של טורונטו אדם מינסקי הוסיף "כמו ישראלים ויהודים ברחבי העולם, הקהילה היהודית בטורונטו המומה ושבורת לב נוכח אובדן חיי אדם באירוע הנורא. ביום אבל לאומי בישראל, כאשר רבים מתאבלים על אהוביהם ואחרים עדיין מאושפזים בבתי החולים אנו מבקשים לעשות כל שביכולתנו כדי להקל על הנפגעים. הפדרציה היהודית של טורונטו מודה לשותפיה בסוכנות היהודית על ההזדמנות לסייע בשעה קשה זו.

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לוועד הרבנים לחצו כאן

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לקופת העיר לחצו כאן