המפכ"ל יעקב שבתאי: לא אתן שהמשטרה תהיה השעיר לעזאזל

מפכ"ל המשטרה העניק גיבוי למפקד המחוז הצפוני במשטרה ניצב שמעון לביא, "כולנו מאוחדים ומלוכדים ומביעים תמיכה אחד בשני, ממני ומטה"

ערוץ 7 , כ"א באייר תשפ"א

המפכ"ל יעקב שבתאי: לא אתן שהמשטרה תהיה השעיר לעזאזל-ערוץ 7
רנ"צ קובי שבתאי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי פתח היום את ישיבת ספ"כ המשטרה במטה מחוז צפון בנצרת בהבעת הערכה לשוטרי המחוז ובראשם ניצב שמעון לביא.

"הגענו היום למחוז צפון, לערוך את הישיבה השבועית של ספ"כ המשטרה כאשר כולנו מאוחדים ומלוכדים ומביעים תמיכה אחד בשני, ממני ומטה לכיוון מפקד המחוז, לשוטרים, לאגף התנועה ולכל מי שנטל חלק באירוע", הצהיר.

עוד אמר המפכ"ל בישיבה, "מדובר באירוע טרגי בהיקף בלתי נתפס שידעה מדינת ישראל ואני משתתף בצער המשפחות, אבל את אבלם ושולח איחולי החלמה לכל הפצועים".

"יחד עם זאת אני לא אתן למשטרת ישראל להיות השעיר לעזאזל של אף גורם כזה או אחר על התנהלות לקויה לאורך שנים של מספר רב של גורמים שבסוף הכל התנפץ לפתחה של משטרת ישראל שהייתה צריכה להכיל את האירוע הזה לאורך שנים", הבהיר שבתאי.

לדבריו, "משטרת ישראל בפיקודי היא משטרה חזקה, היא משטרה מקצועית עם מוסר עבודה גבוה, שוטרים שעבדו 18 ו- 20 שעות, שוטרים שחרפו את נפשם בשביל לחלץ אנשים ואין לי ספק שנצא מהמשבר הזה מחוזקים אבל לא נרפה עד שנלמד ונבין מה קרה שם ונפיק את הלקחים במטרה שאירוע כזה לא יקרה פעם נוספת".

"בהזדמנות הזו אני מביע תמיכה של 200 אחוז במפקד המחוז על פועלו, בו ובראש אגף התנועה ובכל השוטרים שפעלו בהכנות והמבצע עצמו. אני מקווה שנפיק את הלקחים במטרה שאירוע כזה לא יקרה שנית במדינת ישראל", הוסיף המפכ"ל.

מאוחר יותר הצטרף לישיבה השר לביטחון הפנים, ח"כ אמיר אוחנה שאמר: "ת הימים האלה אני מקדיש בעיקר לביקורי פצועים ולניחומי אבלים. אני שומע מהם בין היתר גם על סיפורי הגבורה של השוטרים והמחלצים. ואני שומע, להבדיל, על הניסיון של גורמים בתקשורת לתקוע טריז בינינו: טריז בין המפכ"ל לממ"ז, טריז בין המפכ"ל והממ"ז לשר, טריז בין המשטרה לציבור".

"באתי לומר לכם כאן, בקולי שלי, שאין חיה כזאת. אני נותן גיבוי מלא לממ"ז ולמפכ"ל, שעשו את כל שיכלו, במלוא הרצינות והיסודיות, כדי להיערך להילולא. יחד - נחזק את הציבור ואת השוטרים. יחד - נמשיך לפעול לשלומם וביטחונם של אזרחי ישראל. ויחד - נפעל לחוסנה של החברה הישראלית כולה", הוסיף השר.