צפו: תלמידי ישיבת ההסדר טפחות שרו שירי נשמה במירון

"מקום שבו נתערב דמם של כלל ישראל": תלמידי ישיבת ההסדר טפחות נסעו למירון ללמוד, לשיר ולהתחזק לעילוי נשמת ההרוגים באסון במירון

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשפ"א

תלמידי ישיבת ההסדר טפחות הגיעו היום (שלישי) למקום האסון הקשה במירון ליום של תפילות לזכרם של ההרוגים ולרפואת הפצועים.

התלמידים הגיעו למקום שקיבל את השם "מדרגות המוות", שם התפללו. משם המשיכו לציונו של רבי שמעון בר יוחאי ולאחר מכן שמעו שיעור מפי ראש הישיבה הרב אייל גרינר.

"יצאנו יחד עם בני הישיבה למירון, מתוך רצון להביע הזדהות וכאב ולהתחבר יחדיו ולשאוב כוח ונחמה", אמר הרב גרינר.

"עלינו יחדיו במעלה השביל שבו קופדו חייהם של 45 נשמות תוך כדי שירת 'אחינו כל בית ישראל' ו'אני מאמין' כשכלל הציבור שנוכח במקום מצטרף להליכה ולשירה", הוסיף.

"בתפילתנו בקשתנו מריבונו של עולם שיזכנו להמשיך ולהתעלות מכוח קדושת המקום שנתקדש קדושה על גבי קדושה", ציין. "מקום שבו נתערב דמם של כלל ישראל 'דמים בדמים נגעו', מקום שעורר את כללות העם לערבות ואחדות, ותפילתנו שאותה ערבות ואחדות תביאנו ששים ושמחים לקבלת התורה ומשם יושפע עלינו טל של נחמה ותחיה".

"בהיותנו קרובים גאוגרפית לציונו של רשב"י, בני הישיבה עולים במהלך כל השנה בהזדמנויות רבות לשפוך שיח בציון הקדוש, ואף מקפידים להגיע מדי שנה בליל ההילולא. השנה באורח לא מובן ומוסבר עד כה, קיבלנו החלטה בישיבה לדחות את העלייה לבוקרו של יום. המשך הדברים ידוע לכולם וב"ה לא היינו במקום בשעת הטרגדיה הקשה", כך הרב גרינר.

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לוועד הרבנים לחצו כאן

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לקופת העיר לחצו כאן