בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סגן השר מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) שיגרו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הם דורשים שיצהיר כי כל מי שיצליח לאחד את גוש הימין מאחוריו יכהן ראשון ברוטציה. זאת במטרה לשלול מבנט את הסיבה לרוץ לחיקו של גוש השמאל.

במכתב הם מזכירים לראש הממשלה: "כידוע, במהלך השנתיים האחרונות, ולאורך ארבעה סבבי בחירות, תמכו הסיעות החרדיות והדתיות בגוש שבראשות הליכוד, מתוך כוונה להקים ממשלה ימנית איתנה על בסיס הערכים והמסורת, לצערנו ללא הצלחה. בקשתך לשמור גם עכשיו על גוש ליכוד-דתיים-חרדיים מובנת בהחלט, כדי שלא לתת יד להקמת ממשלת מרכז-שמאל.

"לצד זאת", מדגישים פרוש ואייכלר, "אין לנו שום רצון להגיע לבחירות חמישיות שעלולות להסתיים בתבוסה למפלגות הימין והחרדים".

לשם כך הם דורשים: "לכן צריכים לגבש את מפלגות הגוש המסורתי למאמץ משותף להקמת ממשלת ימין, למנוע בחירות ולא להקדימן".

"הדרך היחידה למנוע ממשלת שמאל וגם למנוע בחירות היא הצהרה ברורה שלך בטרם תקום ממשלת שמאל כי תעניק לאחד מגוש הימין שיצליח לאחד את 65 ח"כי הימין את ראשות הממשלה לשנה וחצי הראשונות ברוטציה. בזמן הזה תכהן כראש הממשלה החליפי ותוכל לרכז את המאמץ המדיני מול ממשלת ביידן, הסכמי השלום והגרעין האיראני", כתבו פרוש ואייכלר.

סקר חברת דיירקט פולס שפורסם אחר הצהריים (ראשון) בערוץ 12 מעלה כי רוב גדול ממצביעי ימינה מתנגד למהלכיו של יו"ר המפלגה נפתלי בנט.

בסקר נשאל הציבור "האם אתם תומכים או מתנגדים למהלך של הצטרפות נפתלי בנט להקמת ממשלה עם יאיר לפיד ומפלגות האופוזיציה, ללא הליכוד, הציונות הדתית והחרדים?".

בקרב כלל הציבור נרשם רוב קל לתומכים באפשרות הזו (50.1 אחוז) לעומת המתנגדים (45.8 אחוז).

עם זאת, בקרב מצביעי ימינה ישנו רוב גדול מאוד למתנגדים למהלך (60.18 אחוז) לעומת התומכים בו (29.09 אחוזים בלבד)

הנסקרים נשאלו גם איזה עתיד הם חוזים לממשלת בנט-לפיד: 31% העריכו כי היא תכהן את רוב תקופתה, 23% הימרו שהיא תקום ותתפזר בתום כהונת בנט כראש הממשלה, 22% טענו כי כלל לא תוקם ממשלה שכזו ואילו 16% העריכו שתהיה הסכמה אך זו לא תקבל את אישור הכנסת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו