יגאל יהושע
יגאל יהושע צילום: ללא קרדיט

השב"כ והמשטרה ממשיכים במרדף אחר הערבים שרצחו באכזריות את יגאל יהושע הי"ד מלוד.

החוקרים מחזיקים בסרטוני מצלמת רכבו של יהושע שתיעדה חלק מהלינץ' שביצעו בו הפורעים.

בחדשות 13 דווח כי הפגיעה הראשונה היתה מאבן שהשליכו הרוצחים וחדרה את חלון מכוניתו. אחר כך השליכו לעברו עוד אבן שחדרה חלון נוסף, וגם זו פגעה בו. אחר כך הגיעו הפורעים וביצעו בו לינץ׳.

יגאל הצליח להגיע לפתח ביתו והתמוטט. בלינץ׳ השתתפו כ-8 פורעים שכאמור הזהות שלהם ידועה לשב״כ והמשטרה ומתנהל אחריהם מרדף.

נצ"מ יגאל עזרא, קצין אגף חקירות ומודיעין של משטרת מחוז המרכז, סיפר לגלי צה''ל: "יש התייחסות לתיק הזה כאל פיגוע לכל דבר ועניין, החקירה משולבת עם השב"כ. נגיע לרוצחים בימים הקרובים".

מותו של יגאל יהושע (56) הי"ד נקבע אתמול (שני) בבית החולים שמיר-אסף הרופא לאחר מספר ימים בהם היה מאושפז במצב אנוש. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו.

יהושע, תושב שכונת גני אביב בעיר לוד, הותיר אחריו אישה ושני בנים - בן 8 ובן 22. הוא עבד כחשמלאי וסייע רבות לקשישים ולניצולי שואה.

אפי יהושע, אחיו של יגאל, סיפר כי הוא נפגע בזמן שהיה בדרכו הביתה, "על ידי פורעי חוק ערבים שעשו עליו לינץ' אכזרי ביותר, פגעו בו בראשו על אף שהצליח לברוח מהם, ונתקע בנשמותיו האחרונות ליד ביתו. הוא התמוטט כשיצא מהרכב, ותושבת המקום שראתה אותו הזעיקה את האמבולנס. מאותו יום הוא לא הצליח להתאושש ולא נתן לנו אות חיים".

"תושבי לוד היהודים והערבים הכירו אותו, ידעו שהוא זה שמתקן ועוזר וזה שמסייע לכל אדם שמבקש ממנו עזרה. הוא היה נחלץ לעזרה לכל דבר ועניין והוא היה שמח לעזור. תרומת האיברים הייתה המשאלה שלו, המוטו שלו - קודם כל לחיות ואם כבר לא חיים, אז לתת חיים לאחרים", הוסיף האח.

פותחים את הכיס ועוזרים לתושבי לוד לנצח